שתף קטע נבחר

נהג חדש - מעכשיו עם מלווה לחצי שנה

ועדת השרים לענייני חקיקה תתבקש השבוע לאשר העלאת משך זמן החונכות לנהגים צעירים (עד גיל 24) מחודשיים לחצי שנה. נשקלת גם הצעה להחרים מכוניותיהם של עברייני תנועה

ועדת השרים לענייני חקיקה תתבקש לאשר השבוע להאריך לחצי שנה את משך החונכות לנהגים צעירים (עד גיל 24). כיום הם חייבים בתקופת חונכות של חודשיים בלבד. נהגים חדשים שגילם עולה על 24 יחויבו גם בעתיד בתקופת חונכות של חודשיים בלבד.
שר התחבורה, אביגדור ליברמן, אמר כי ההחלטה להאריך את משך החונכות התקבלה לנוכח המעורבות הגדולה של נהגים צעירים בתאונות דרכים. הנהיגה תחת השגחת חונך תאפשר להם לרכוש הרגלי נהיגה נכונים במשך תקופה ארוכה יותר. בכל תקופת החונכות נאסר על נהגים צעירים וחדשים להסיע איתם נוסעים נוספים מלבד החונך.
חונך הוא אדם שגילו מעל 24 ויש לו רשיון נהיגה לפחות חמש שנים, או מי שמלאו לו 30 שנה והוא בעל ותק של 3 שנות נהיגה.
לאחר אישור הארכת משך החונכות על-ידי ועדת השרים יובא הנושא לאישור ועדת הכלכלה של הכנסת. ההערכה היא שההסדר החדש ייכנס לתוקף תוך מספר חודשים.
תיקון נוסף שיוגש לאישור ועדת השרים לענייני חקיקה, יאפשר להחרים כלי רכב של נהגים העוברים עבירות קשות. בין היתר מדובר בנהיגה ללא רשיון, בנהיגה תחת השפעת סמים ואלכוהול, במעורבות בתאונת פגע וברח ובאי-ציות לרמזור אדום.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לימוד הנהיגה לא מסתיים בטסט...
וכדי לקבל רשיון פלסטיק קבוע...
צילום: אוניברסיטת גריפית, אוסטרליה
צריך לצבור ניסיון עם מלווה
צילום: אוניברסיטת גריפית, אוסטרליה
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים