שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  סקר: מספר היהודים בארה"ב ממשיך לצנוח
  תמונה עגומה עולה מסקר מקיף שנערך בקרב יהודי אמריקה: היקף ההתבוללות עולה, מספר היהודים יורד וילדים הגדלים בבית שבו אחד ההורים איננו יהודי - אינם נקשרים ליהדות ולמנהגיה

  מספרם של יהודי אמריקה ממשיך להתמעט, ורבים מהם מתבוללים ומתנתקים ממוסדות הקהילה היהודית - כך עולה מ"סקר האוכלוסיה היהודית" שנערך מידי 10 שנים בקרב יהדות אמריקה.

   

  הסקר, שהתפרסם היום (ה') בעיתון "USA TODAY", מתבסס על ראיונות עם 4,500 יהודים אמריקנים. הוא קובע כי מספרם של יהודי אמריקה ירד מ-5.5 מיליון ב-1990 עד 5.2 מיליון כעת. יש לציין כי על פי הסקר, "יהודי" הוא מי שמגדיר עצמו כיהודי, אחד מהוריו יהודי או שגדל כיהודי ואינו מזדהה עם אף דת מונותאיסטית אחרת.

   

  בין המסקנות המרכזיות בסקר:

   

  • 47% מהיהודים שנישאו מאז 1996 התחתנו עם לא יהודים.
  • מבין כל היהודים הנשואים כעת, ל-31% יש בן/בת זוג לא יהודים.
  • 96% מהילדים שגדלים בבית שבו שני ההורים יהודים, גדלים כיהודים. רק 33% מהילדים הגדלים בבית שבו רק אחד מההורים יהודי - גדלים כיהודים.
  • 46% מהיהודים משתייכים לבית כנסת. אחד מתוך שלושה מבוגרים משתתפים בפעילות כלשהח בחיי הקהילה היהודית.

   

  למרות התמונה הקשה של התבוללות מתמשכת, לא כל הנתונים עגומים: למשל, בכל הנוגע לחגים היהודיים, 77% מיהודי אמריקה משתתפים בקביעות בסדר פסח, 72% מדליקים נרות בחנוכה ו-59% צמים ביום כיפור. 71% מהילדים היהודים גילאי 6-17 הולכים לבתי ספר יהודים.

   

  לגבי הקשר עם ישראל: 35% מהיהודים סיפרו כי ביקרו בארץ לפחות פעם אחת; 63% אומרים כי הם חשים "קשר רגשי" לישראל. את הסקר יזם איחוד הקהילות היהודיות האמריקניות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: לע"מ
  חנוכה. 72% מדליקים נרות
  צילום: לע"מ
  פסח. 77% הולכים לסדר
  מומלצים