שתף קטע נבחר

כתב אישום נגד קופרמן-סגל החשוד בגניבה מ"ברינקס"

קופרמן-סגל, החשוד בגניבת 4.7 מיליון שקלים, הואשם בגניבה, זיוף מסמכים, התחזות וקבלת דבר במרמה. בנוסף הוא נאשם כי שלח קורות חיים מזויפים גם לשב"כ בניסיון להתקבל לעבודה. מעסיקים שדחו את פניותיו הוטרדו בטלפון והוא היה משגר להם איומים וקללות. עורך דינו: "כתב האישום מוכיח שלא כצעקתה, נבקש את שיחרורו"

אילן קופרמן-סגל, אשר הסעיר את המדינה, לאחר שנחשד בגניבת 4.7 מיליוני שקלים מרכב "ברינקס" אותו איבטח, הואשם היום (ב') בבית משפט השלום בחיפה בזיוף מסמכים, שימוש במסמך מזויף, גניבה, התחזות וקבלת דבר במרמה. בתוך כך, הוגש נגדו היום גם כתב אישום על פרשה אחרת בה הונה את המוסד לביטוח לאומי באמצעות הגשת תביעות פיקטיביות לקבלת תגמולי שירות מילואים.

 

תעלומה גדולה עדיין מרחפת מעל לשאלה לאן נעלם הכסף? קופרמן-סגל, כך עולה מכתב האישום, הוא האיש אשר גנב את הכסף. כדי לבצע את התוכנית, הוצגו מסמכים שונים ביניהם תעודת זהות ורישיון נהיגה של אזרח בשם שגיא אונגר, אשר עימו שירת קופרמן-סגל במילואים.

 

על פי כתב האישום, לאחר שאימץ את פרטיו של אונגר, דאג קופרמן-סגל לזייף גם מכתב המלצה ועמו ניסה להתקבל לעבודה במוסדות שונים, ביניהם השב"כ, מלון יערות הכרמל וחברות כוח אדם. כאשר לא התקבל לעבודה, נהג לאיים על המעסיקים בצורות שונות, ביניהם קללות, והעביר למעסיקים במכשיר הפקס מסרים אלימים, תמונות פורנוגרפיות.

 

בחודש אוגוסט, התקבל לעבודה כמאבטח - נהג בחברת "ברינקס", בשם בדוי. כחלק מתהליך הקבלה לעבודה, אימץ את הזהות של שגיא אונגר וכך עבר בדיקות פוליגרף.

 

הגניבה הגדולה

 

מכתב האישום עולה כי גניבת הרכב ושקי הכסף תוכננה בקפידה. למימוש המזימה החנה קופרמן-סגל את רכבו במגרש חנייה ליד חנות "מגה" במפרץ חיפה. החנות נמצאת סמוך למרכז החלוקה של ה"ברינקס" ומשם מתחילים מדי בוקר את מסלול הנסיעה.

 

בבוקר בו אירעה הגניבה, נהג הנאשם ברכב. כאשר הגיעו לתחנה הראשונה במסלול הנסיעה, הוא ועובד נוסף יצחק ציטונה, ירד ציטונה מהרכב לאסוף שק כסף. קופרמן סגל ניצל את הדקות, בהן ציטונה לא שהה ברכב ונמלט מהמקום לעבר מכונית הפג'ו. הוא העביר אליה את שקי הכסף, ונעלם.

 

כשבוע סערה המדינה כולה סביב סיפור גניבת המיליונים וכשבוע לאחר מכן, הסגיר עצמו קופרמן-סגל למשטרה אך ללא הכסף הגדול. לדברי המשטרה יש פעולות חקירה רבות הנדרשות עדיין בניסיון לאתר את השותפים והכסף.

 

קופרמן סגל סירב הבוקר לענות לשאלות התקשורת אך ממשרד עורכי הדין שמייצגים אותו נמסר כי "עצם זה שכתב האישום מוגש לבית המשפט השלום מוכיח שלא כצעקתה. אנו סבורים שלנוכח העבירות המועלות בכתב האישום אין עילה למאסר ונבקש את שיחרורו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 2
קופרמן סגל. והכסף?
צילום: ערוץ 2
צילום: רוני שיצר
משאית הברינקס
צילום: רוני שיצר
מומלצים