שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  האסירים הביטחוניים היהודים הכריזו על מרד
  האסירים, אנשי הימין הקיצוני, מסרבים לקבל אוכל או לקיים קשר עם שלטונות הכלא. הם מוחים על תנאיהם לעומת האסירים הערבים וכן על העברתו של נועם פדרמן לכלא אחר בתנאי בידוד

  האסירים הביטחוניים היהודים בכלא איילון הכריזו הבוקר (יום ג') על מרד אסירים: בין היתר, מוחים האסירים על תנאי הכליאה במעצר של פעיל הימין הקיצוני נועם פדרמן, המוחזק בכלא אשמורת.

   

  בין האסירים השובתים - יצחק פס, מתתיהו שבו, עופר גמליאל, צור המל, יוסי בן ברוך, צוריאל עמיאור ונועם פדרמן. האסירים מסרבים לקבל אוכל, לעמוד בספירות ולקיים קשר כלשהו עם הסוהרים.

   

  הסיבות המרכזיות למרד, לדבריהם, הן מה שכינו "אפלייתם לרעה לעומת האסירים הביטחוניים הערבים", שמקבלים, לטענתם, תנאים טובים יותר. כמו כן

  הם מוחים על תנאי כליאתו הקשים של פעיל הימין הקיצוני נועם פדרמן, שהועבר לפני יומיים לאגף של מחבלים בכלא אשמורת.

   

  האסירים שיגרו היום מכתב למפקד הכלא ובו הם מפרטים את טענותיהם. לדוגמא: בנושא הביקורים טוענים האסירים היהודים כי הערבים זכאים לביקורים של כל אדם שאין לו אישום פלילי, בעוד באשר להם, פורסמה תקנה לפני כחודש, לפיה רק קרובי משפחה מדרגה ראשונה יכולים לבקרם.

   

  האסירים מציינים במכתב כי עמיתם נועם פדרמן הועבר לתא הסמוך לזה שבו יושבים השייח עובייד ומוסטפא דיראני. לדבריהם, מונעים ממנו לקבל שיחות טלפון וביקורים, ובכך נותק לחלוטין הקשר שלו עם העולם החיצון.

   

  בעניין האוכל המוגש להם, טוענים האסירים כי הובטח להם כבר לפני שלושה חודשים לקבל אוכל בהכשר הבד"ץ.

   

  מהשב"ס נמסר ל-ynet כי "שירות בתי הסוהר פועל בהתאם לשיקולים ביטחוניים ומקצועיים בכל הנוגע לאסירים בכלל - ואסירים אלו בפרט".

   

  בהכנת הידיעה השתתף רענן בן צור
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום גלי תיבון
  פדרמן. החברים מוחים
  צילום גלי תיבון
  צילום: גלי תיבון
  מתתיהו שבו. מכתב למפקד הכלא
  צילום: גלי תיבון
  מומלצים