שתף קטע נבחר

"ישראל במקום ה-3 באינטרנט מהיר"

סמנכ"ל השיווק של בזק, פנינה שנהב, הציגה במסיבת עיתונאים שקיימה החברה הבוקר את הנתון המפתיע: ישראל טיפסה ברבעון האחרון מהמקום השמיני למקום השלישי בעולם במספר המחוברים לאינטרנט המהיר

26% מבתי-האב בישראל מחוברים היום לאינטרנט מהיר. הנתון הזה, שמקורו בסקר חדש שפרסמה חברת המחקר Ernst & Young, מעמיד את ישראל במקום השלישי בעולם בחדירת האינטרנט המהיר, אחרי דרום-קוריאה (57%) והונג-קונג (40%), אבל לפני קנדה (25%) וארה"ב (20%) ועם שיעור חדירה יותר מכפול בהשוואה לממוצע אירופאי (11% בלבד).

 

את הנתון הזה הציגה היום (א') סמנכ"ל השיווק של בזק, פנינה שנהב, במסיבת עיתונאים שקיימה החברה לרגל השקת מוקד התמיכה הטכני הארצי החדש של שירות WOW. על פי שנהב, בשבוע האחרון של אוקטובר עמד מספר חיבורי ה-ADSL בישראל על כ-375 אלף. חברות הכבלים מדווחות על כ-180 אלף חיבורים, ובסך-הכל ישנם בישראל מעל ל-560 אלף חיבורי אינטרנט מהיר (כולל חיבורים בטכנולוגיות Frame Relay, ATM ואחרות).

 

שנהב הציגה נתון נוסף של ארנסט ויאנג, לפיו שיעור החדירה הכללי של האינטרנט (אינטרנט מהיר ואינטרנט רגיל) למשקי הבית בישראל הוא 47%. המספר הזה מעמיד את ישראל במקום ה-14 בעולם, אבל שנהב טוענת כי אינו משקף את המציאות, משום שמספר הנפשות לכל בית-אב בישראל גבוה יותר מאשר במדינות המערב - ולכן המיקום האמיתי של ישראל הוא בין עשרת המדינות הראשונות.

 

כדי לאזן את הדברים חשוב לומר כי מומחים רבים חולקים על המספרים הללו, וטוענים כי המספר האמיתי של בתי-האב המחוברים קטן יותר. לפי גישה זו, שיעור הגולשים מתוך האוכלוסייה קטן יותר בגלל כפילויות בדיווח (חלק מהגולשים מחוברים גם בבית, גם בעבודה וגם במקום הלימודים או במתנ"ס, למשל).  

 

20,000 - 22,000 מצטרפים חדשים בחודש

 

הנתונים החדשים של בזק משקפים התייצבות בקצב ההתחברות לשירות ה-ADSL. אחרי חמישה רבעונים מוצלחים וכמעט 300 אלף מתחברים חדשים, מספר החיבורים גדול היום פי ארבעה ממספרם בתחילת הקיץ הקודם. קצב ההתחברות ממוצע עומד כיום על כ-20-22 אלף לחודש - קצב דומה או נמוך מעט מזה שהתקיים לאורך הרבעון השלישי (אבל עדיין גבוה יותר מכל שאר השנה).

 

שנהב דיברה במסיבת העיתונאים על שתי מגמות מעניינות נוספות. ראשונה: הגיל הממוצע של המתחברים ל-ADSL נמצא בעלייה - כבר לא מדובר רק בני נוער וצעירים בשנות העשרים והשלושים, אלא גם מבוגרים בשנות ה-40 וה-50 לחייהם. המגמה השנייה: אחוז גדול יותר מהמתחברים לאינטרנט המהיר הם גולשים חדשים - בניגוד לגולשים ששדרגו את החיבור, שהיוו בעבר קרוב ל-90% מהמתחברים.

 

מוקד התמיכה החדש, שהוקם כדי לאפשר לבזק להתמודד טוב יותר עם הגידול במספר המחוברים, מאויש בשעות השיא ב-120 מוקדנים (במקום 70 במוקד הקודם), וכולל 50 עמדות תמיכה נוספות שיאפשרו להגדיל אותו בעת הצורך. בימים האחרונים עבר המוקד לפעילות בהיקף מלא, אחרי תקופת הרצה שנמשכה מאז תחילת הקיץ, ומטפל בכ-6,000 פניות ביום. שליש מהן קשורות לעזרה והדרכה באמצעות מודם "בהתקנה עצמית", ושני שלישים לבעיות בגלישה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים