שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תופעה דמוגרפית
  הדמוגרפים לא חזו את עליית מיליון יהודי רוסיה וגם לא את ההגירה המאסיבית של ערביי ארץ ישראל בשלוש השנים האחרונות: כ-8% מערביי יהודה ושומרון היגרו
  מפרופ' ארנון סופר שמעתי לפני כשנה תחזית על המגמות הדמוגרפיות העיקריות בארץ ישראל המערבית. לתחזית המדאיגה שלו קדמה הצהרה משמעותית: הוא ציין שכל תחזיותיו הקודמות התבדו.

   

  הדמוגרפים לא חזו את עליית מיליון יהודי רוסיה וגם לא את ההגירה המאסיבית של ערביי ארץ ישראל בשלוש השנים האחרונות: כ-8% מערביי יהודה ושומרון
  היגרו – רובם לירדן ומקצם לארצות אחרות – וכל הגורמים הרלנבטים משוכנעים כי לו נפתחו שערי ירדן לרווחה היה המספר גדול בהרבה.

   

  תופעת "הטרנספר מרצון" אינה רצויה למנהיגי הערבים המשתבחים ב"צומוד" של נתיניהם המשועבדים למחצה, הכלואים במחנות הפליטים זה 55 שנה. תופעה זו גם אינה רצויה למנהיגים יהודים הטוענים כי השד הדמוגרפי עתיד להכריענו בקרוב, ולכן עלינו להסכים להקמת מדינה פלסטינית בלב הארץ. האפשרות כי ערבים רבים יעזבו את הארץ מדאיגה את קברניטי אוסלו כי היא משמיטה את הנימוק המרכזי שלהם למעשה ההתאבדות הלאומי ששמו הקמת מדינה פלסטינית ממערב לירדן.

   

  כל מי שמטיף להקמת מדינה כזאת מתעלם מתהליך שיתרחש בסמוך לכינונה: מדינות ערב יזדרזו לגרש מיליוני פליטים מתחומן – אל "מדינתם". במקום לפתור את הסכסוך במזרח התיכון ניצור חבית חומר נפץ שתתפוצץ בפנינו.

   

  ישראל נתונה במלכוד: תוכניות אוסלו ומפת הדרכים התרסקו, אך ההסכמות הישראליות שניתנו להן לא בטלו, וישראל לא הציגה חלופות. כל העולם חושש מהטרור הפלסטיני, הניזון מבעיית הפליטים, ונוח לו לפתור את הבעיה על חשבון ישראל. אבל אם יוצב לאו מוחלט בפני האופציה הזאת, וישראל תבהיר שלא תקבל פתרון שהוא איום קיומי עליה, ישתנו פני הדברים.

   

  תפקידה של ישראל בעת הזאת הוא להעצים את ההגירה הערבית מיש"ע, ולשכנע את ירדן כי תערוב לשלומה ולביטחונה. כן היא צריכה ליזום תוכנית בינלאומית מקיפה, שתכלתיה יישובם מחדש של הפליטים. במסגרת זו יועברו כל כספי הסיוע האזרחי שאנו מקבלים מארה"ב לפיתוח כלכלי בירדן, האיחוד האירופי ישקיע סכום דומה ולכך יצורפו כל הכספים שארה"ב תורמת היום לאונר"א.

   

  10 מיליארד דולר, מחצית הסכום שהיתה ארה"ב נכונה לשלם בעד זכות המעבר בטורקיה בדרך לעיראק, די בהם לקדם את תעלת הימים, להביא מים וחשמל לבקעת הירדן ולהחיות את ים המלח. השאר יבוא ממשקיעים שיזהו את הפוטנציאל הכלכלי העצום הטמון בתוכניות כאלו.

   

  ארה"ב המסתבכת בעיראק זקוקה לתוכנית חלופית למזרח התיכון. עידוד הגירתם של ערביי יש"ע לירדן בצמוד לפיתוחה של ירדן עצמה הוא הבסיס לתוכנית כזאת. הגירתם מרצון של 8% מהערבים ביש"ע כבר עכשיו מוכיחה כי האפשרות מעשית ומבטיחה מאוד, ובלבד שתגוז תקוותם של הערבים להקים מדינה עצמאית ממערב לירדן, כגשר לחיסול ישראל.

   

  לישראל קשה מאוד בשלוש השנים האחרונות. לערבים קשה יותר. אם יכול לצאת מתוק מעז, יהיה זה בדמות מהפך בדמוגרפיה על-ידי הגירת הערבים. זה קורה לעינינו. יש לנו כל הסיבות שבעולם לתמוך בתהליך הזה ולעודדו בכל דרך.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים