שתף קטע נבחר

רימון-כהן מאיימים להחרים את תחרות יחסי הציבור

רוני רימון כתב ליובל ארד, יו"ר הועדה המארגנת של תחרות האריה השואג, כי משרדו מתמחה בניהול משברים והקוד האתי מחייב שלא לחשוף את סודות הלקוחות ולשמור על דיסקרטיות. ארד בתגובה: רוני רימון סירב להצעתי להיות שותף בכל דרך שהיא בפרויקט. הטענה על פריצת קוד אתי אינה ראויה

משרד יחסי הציבור רימון כהן וובר שנדוויק מאיים להחרים את תחרות "האריה השואג" של האיגוד הישראלי ליחסי ציבור ודוברות, שמטרתה עידוד מצוינות בתחום.

 

רוני רימון, שותף ומנכ"ל במשרד ייעוץ התקשורת רימון כהן, פנה במכתב ליובל ארד, סגן יו"ר האיגוד הישראלי ליחסי ציבור ודוברות בו הוא טוען כי השתתפות משרדו שמתמחה בניהול משברים תהווה פריצה של הקוד האתי. "הקוד האתי מחייב את האריה לשתוק. במאבקים ומשברים תקשורתיים טובת הלקוח והאתיקה המקצועית שלנו מחייבת לשמור על דיסקרטיות מירבית ולא לספר לחברה מה היה בחדרי חדרים של הלקוח. טובת הלקוח מחייבת ש"האריה" ישתוק ולא יחשוף את סודותיו הכמוסים ביותר של הלקוח ואת נקודות התורפה שלו. קטגוריית 'ניהול משברים' היא המעניינת ביותר בתחרות זו, אבל גם הבעייתית ביותר. התחרות על קטגוריה זו היא בבחינת פריצת קוד אתי שלא נפרץ עד כה", כותב רימון.

 

עוד נכתב במכתב לארד, כי "להבדיל מיחסי ציבור שוטפים, בתחום המאבקים והמשברים רב הנסתר על הגלוי. ברוב המקרים אפילו לא ידוע שיועץ תקשורת מעורב מאחורי הקלעים. השתתפות בקטגוריה 'ניהול משברים' תחייב חשיפת מה שנאמר בחדרי חדרים, אסטרטגיות החירום שנקבעו, המגעים השונים, המטרות שסומנו, הלחצים שהופעלו... ניהול מאבק או משבר מחייב דיסקרטיות ולא 'לרוץ לספר לחברה'. אסור שלקוח שנעצר או חברה שנמצאת במשבר תקשורתי יחששו לפנות לייעוץ מפחד שיבוא היום והדברים יחשפו בתחרות".

 

ארד שמתפקד גם כיו"ר הוועדה המארגנת של התחרות, כתב בתשובה לרימון: "אכן עמדתך בנושא ניהול משברים ראויה ולגיטימית. יחד עם זאת, חברי הוועדה המארגנת של התחרות סברו שיש מקום לכלול קטגוריה כזו. לצערי, סרבת להצעתי בראשית הפרויקט, בפגישה אישית שקיימנו, להיות מעורב בו בכל דרך שהיא הן במסגרת האיגוד והן במסגרת חסות של משרדכם לפרויקט. הגם שאני פתוח לביקורת אני חושב שהטענה בדבר פריצת 'קוד אתי' כדבריך אינה ראויה, פוגעת ומיותרת".

 

"אכן למשרדכם, למיטב ידיעתי, התמחות בניהול משברים אבל לא רק בכך. אישית, הייתי שמח יותר לו הייתם בוחרים להגיש עבודה בכל קטגוריה אחרת ומשלא מצאתם לנכון לעשות כך אין לי אלא להצטער. אני שמח שמשרדים רבים בחרו להגיש עבודות ואני מציע שתשקלו בשנית את החלטתכם לגבי כלל התחרות".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוני רימון. "לא לרוץ לספר לחבר'ה"
מומלצים