שתף קטע נבחר

חלב נאקה, חלב או סגולה?

נקבת הגמל יוצאת מהארון

אל פרופ' ראובן יגיל הגיעה משפחה עם ילד אוטיסט שסבל מבעיות עיכול. יגיל שחוקר את סגולות חלב נקבות הגמלים, נתן לילד חלב נאקה והמליץ על הפסקת שתיית חלב רגיל. מאז התחלת ה"טיפול", מצבו של הילד השתפר באופן ניכר והוא החל ליצור קשר עם הסביבה. כיום יגיל מחפש את הקשר בין שתית חלב הנאקות לשיפור מצבו של הילד האוטיסט. לפי השערתו, אחד הגורמים לאוטיזם הוא בעיה במערכת חילוף החומרים שבגללה החומר קזאין, שנמצא בין השאר בחלב פרה, עז, כבש וכו' מתפרק לחומר קאזומורפי. בבדיקת דגימות שתן של אנשים שסובלים מאוטיזם התגלו ריכוזים גבוהים של חומרים קאזומורפיים (אופיום, הרואין ומורפיום הם ממשפחת החומרים המורפינים). החומרים האלו משפיעים על המוח ומשבשים את פעילות מערכת העצבים. חלב הנאקות שונה מהחלב שאנו מורגלים לשתות בכך שהוא נטול קזאין. יגיל משער כי דיאטה נטולת חלב רגיל ועשירה בחלב נאקות תשפר את חייהם של אוטיסטים רבים.

 

החוקר אלי הלדמן פיתח שיטה בה ניתן לזהות את ריכוז החומרים הקאזומורפיים בשתן של אוטיסטים. הפיתוח שלו מסייע לחקור את ההשערה לפיה מניעת שתית חלב רגיל ומעבר לחלב נאקה, משפר את מצבם של האוטיסטים.

 

מהם חומרים קאזומורפיים?

הקאזומורפין הוא חומר מאוד פעיל. מחקרים מראים שהוא פעיל פי 10 מליון ממורפין רגיל (במורפין, למשל, משתמשים כדי להקל על כאב). חומרים קאזומורפיים הם חומרים שנוצרים כתוצאה מפרוק לקוי של החומר קזאין בחלב. הם דומים לחומרים כמו מורפיום, והרואין ופעילותם משפיעה על המוח ומערכת העצבים, הם הורסים תאים במוח. צריכה שלהם בכמויות גדולות מסיבה נזק רב למוח.

 

מה הקשר בין חומרים קאזומורפיים ובין אוטיזם לפי השערת המחקר שלך?

אצל אוטיסטים נמצאו כמויות גדולות של חומרים קאזומורפיים בשתן. לחומרים האלו פעילות אפיאטית (מלשון אופיום) והם נמצאים באופן טבעי בגוף כנוירוטרנסמיטורים (חומרים שמעבירים שדרים במערכת העצבים). כמות גדולה מדי של החומרים האלו, כמו שנמצאה אצל אוטיסטים, פוגעת בתפקוד המוח ולפי ההשערה היא אחד הגורמים לאוטיזם.

 

מדוע אוטיסטים מפרקים את הקזאין לחומרים הקאזומורפיים?

פגם במערכת החיסונית גורם להם לייצר נוגדנים נגד אנזים שמפרק את הקזאין לחומצות אמינו (חומצות שדרושות לבניית החלבונים בגוף). ברגע שאדם מפתח נוגדנים לאנזים הזה, תהליך פרוק הקזאין שבחלב משתנה ובמקום חומצות אמינו נוצרים החומרם הקאזומורפיים.

 

כיצד פועלת השיטה לזיהוי החומרים הקאזומורפיים בשתן?

מסתבר שמוח בעלי חיים (במקרה הזה חולדה), מכיר את החומרים הקאזומורפיים משום שהם קיימים באופן טבעי בגוף בריכוזים לא מזיקים. תפקידם של החומרים האלו הוא בפעילות המוח והעצבים. במוח ישנו רצפטור (קולטן) שמזהה את החומרים הללו ונקשר אליהם. בשיטה של הלדמן מחדירים אל מוח החולדה חומרים שנקשרים אל החומרים הקאזומורפיים ומסמנים אותם באופן רדיואקטיבי. ברגע שמחדירים גם חומר קאזומורפי אל המוח ישנה תחרות בין הקולטנים שנמצאים בו באופן טבעי ומעוניינים להתחבר אל הקאזומורפיים, ובין הקולטנים המסומנים רדיואקטיבית. ככל שריכוז החומרים הקאזומורפיים גבוה יותר, כך יקשרו יותר חומרים מסומנים רדיואקטיבית אליהם. כך ניתן למדוד את ריכוז החומרים הקאזמורפיים בשתן של אוטיסטים.

 

מה קרה לנער האוטיסט לאחר ששתה חלב נאקות?

עד ששתה חלב נאקות הוא הסכים לאכול מעט מאוד דברים. השינוי הראשון לאחר שתית החלב היה הגיוון בתפריט המזון של הנער. הוא החל לאכול המון מאכלים שקודם לא הסכים לטעום. בהמשך, מצבו של הילד השתפר והוא החל מתקרב אל הנורמות. היום למרות שהוא לא מדבר, הוא מתקשר עם הסביבה. הוא מתלבש ומתפשט לבד, מבין את מה שאומרים לו וממלא משימות שמבקשים ממנו.

 

פרופ' ראובן יגיל מסביר כיצד מסייע חלב הנאקות לשיפור חייהם של אוטיסטים

החלב יכול להחליף חלב רגיל ומשום שאין בו קזאין אין סכנה שהאוטיסט ייצר חומרים קאזומורפיים כתוצאה משתייתו. בנוסף, בחלב הנאקה חומרים שמאוד דומים לחומרים שיש בחלב אם והוא בעצם מכיל חומרים שקיימים במערכת החיסונית של בני האדם. שתיית החלב מחזקת ומשפרת את המערכת החיסונית שנפגעה אצל הסובל מאוטיזם.

 

מהן סגולותיו של חלב הנאקות שהופך אותו לתרופה?

חלב הנאקות מכיל חומרים שנמצאים במערכת החיסונית של בני האדם. לכן, שתייתו מחזקת את המערכת החיסונית.

הוא מכיל שומן שמסייע להתפתחות המוח האנושי. השומן שנקרא פופרס, נמצא באופן טבעי בחלב אם והוא בונה חלק מהרקמות של המוח ומשפיע על תפקוד העצבים.

הוא לא מכיל חלבונים כמו בתא- קזאין ובתא- לקטהגלובלין, שנמצאים בחלב פרה וגורמים לאלרגיות. לכן, אנשים שהם אלרגים לחלב יכולים בכל זאת לשתות חלב נאקות.

 

לאלו מחלות הוא עוזר?

מחלות שנגרמות כתוצאה מפגיעה במערכת החיסונית- מחלות אוטו-אימוניות. למשל, זאבת שבה נהרסים כלי הדם, סקלרודרמה שבה נהרסת רקמת החיבור בין העצמות ומפחיתה את גמישות הגוף. אלרגיות- ישנם קרמים מחלב נאקה לריפוי פסוריאזיס, אסטמה של העור וכוויות. החלב מרגיע את העור, מפסיק את הגירוי ומרפא את התאים.

בנוסף, ניתן להשתמש בחלב נאקה לריפוי מחלות נוספות:

סוכרת נעורים- חלב הנאקה מוריד את רמות הסוכר בדם, הוא גם מחזיר חומרים שיש במערך החיסוני וכך נמנעת ההתקפה על הלבלב.

מחלות עיכול כרוניות- כמו כרון וקוליטיס

מחלות דלקתיות- כמו דלקות פרקים. משום שהוא מכיל חומרים אנטי דלקתיים.

הרפס

אולקוס, מעי רגיש

אסטמה, שחפת, ברונכיט

דלקות חניכיים

בריחת סידן

אנמיה

חלב נאקה יכול לסייע גם במסגרת טיפול כימותרפי- להוריד את טעם הכימותרפיה בפה, מטפל בפצעים שנוצרים בפה, מפחית את גלי החום.

 

 

אילו תהליכים עובר החלב לפני שהוא הופך לראוי לשתייה?

חלב הנאקות עובר פסטור עדין, מחממים אותו ל- 72 מעלות צלזיוס במשך 15 שניות ומיד מקורר לארבע מעלות ועובר להקפאה. התהליך הורג את החיידקים המזיקים אך אינו פוגע באיכות החלב.

 

להסברים נוספים ולרכישת חלב נאקות ניתן לפנות לראובן יגיל, 067-627315.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ספינת המדבר
הופכת לספינת ריפוי
הנאקה המניקה
מגיעה ישר מהמדבר
ומניבה חלב עם סגולות מרפא
עשרים דקות מבאר שבע
מומלצים