שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ה"בולדוג" חוזר, והוא נושך
  העונה החדשה של התוכנית בערוץ 8 כבר הספיקה להוריד אנטנה סלולרית בחולון ולהוריד את רמת הזיהום בדימונה. המגיש גיא מרוז: "הכיוון הוא להיות מייקל מור"

  זמן קצר יחסית אחרי פרשת האמסטף לקרוא לתוכנית טלוויזיה "נשכנית" זה אולי לא הכי פוליטיקלי-קורקט, אבל העידון המעושה הזה הוא גם לא בדיוק מה שעומד בראש מעייני אנשי "בולדוג", תוכנית התחקירים שתחזור בשבת (20:00) לעונה שנייה בערוץ 8, ובוודאי שלא בראש מעייניו של המגיש החדש, הסאטיריקן גיא מרוז, שהחליף את מיקי רוזנטל.

   

  "בולדוג", זוכת פרס סוקולוב לעיתונות לשנת 2004, חוזרת עם 19 תוכניות חדשות, שהשינוי המהותי הגדול בהן – פרט למרוז – הוא העובדה כי הפעם הם מתכוונים לא רק לחשוף את העוולות שנעשות בענייני איכות הסביבה ע"י זרועות השלטון, בעלי הכוח ובעלי ההון, אלא גם לשנות ולתקן את המעוות.

   

  כך, למשל, כבר הצליחה "בולדוג" בפרקים שצולמו עד כה להביא להורדת אנטנה סלולרית לא חוקית של חברת "פלאפון" מבניין מגורים של עמיגור בחולון; להוריד את רמת זיהום האוויר שנוצר ע"י מפעל "כיתן" בדימונה שעבר ממזוט למזוט דל-גופרית; להעביר מסוף של אוטובוס מלב שכונה חרדית; לשחרר רצועת חוף באילת; ולגרום לחברות הגז לתקן מפגעים של גז ביתי בתל אביב.

   

  חידוש נוסף בעונה הנוכחית יהיה אולפן פולו-אפ בהנחיית אורלי וילנאי-פדרבוש בשם "בעקבות הבולדוג", שתעסוק בעדכונים והתפתחויות אשר התרחשו בעקבות פעילות התוכנית, תדון בהרחבה בנושאים שהועלו התכניות ותציע דרכים לפתרונם.

   


  גיא מרוז
  מרוז ה"בולדוג"

   

  את "בולדוג" יצרו לוי זיני ודובי קרויטורו ומפיקה חברת "טושוט סרטים". בהפקת הסדרה כועסים על המגיש הקודם מיקי רוזנטל ועל זכיינית ערוץ 2 "קשת", נוכח עלייתה הקרובה של תוכנית בעל קונספט ושם דומה – "בולדוזר". בהקרנת הבכורה של הסדרה בסינמטק התייחס לכך מרוז וכינה את התוכנית המתחרה "גניבוזר" ו"חלטורוזר".

   

  מרוז אומר ל-ynet כי "אני הערצתי את העונה הקודמת. אני לא שותף לנושא הפורמט ומשמח נורא שמחקים את זה, אבל מצד שני זה קצת מבאס ומקומם שעושים
  את זה ללוי ודובי. בכל מקרה, השינוי הגדול הוא התוצאות שאנחנו מביאים. בעונה הקודמת אני לא חושב שהייתה כוונה כזו, והעונה זו משימה. כל הגישה שלי כמנחה היא אחרת, לעשות יותר מצחיק וציני. הכיוון הוא יותר מייקל מור, שעושה את זה יותר טלוויזיוני. לא הייתי מחובר לנושא של איכות הסביבה, מה שמחבר אותי זה עוולות שנעשים לבני אדם. מה שמניע אותי זה לאו דווקא בעיות זיהום האוויר, שהן קשות, אלא מה לא עושים אנשים עם כסף כדי לפתור את הבעיות כדי להרוויח עוד כמה שקלים".

   

  אגב, בפרק שעוסק במפגעי הגז הביתי, משוחח מרוז עם השר (עדיין) פריצקי, שממנה את מרוז לפקח גז. "כנראה שהייתי עוד מינוי פוליטי שלו", אומר מרוז, "השאלה אם עכשיו זה עוד מחזיק".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  7 לילות
  מומלצים