שתף קטע נבחר

סרונו סוגרת את אינטרפארם

קונצרן התרופות הרב-לאומי הודיע כי בכוונתו לסגור את חברת הבת הישראלית שלו; תוכנית ההשקעות של החברה מבוטלת; בחברה הסבירו: "בדיקת כדאיות הצביע שלא נחוץ מתקן חדש"; מרבית 170 העובדים יפוטרו

קונצרן התרופות הרב לאומי סרונו הודיע במפתיע, כי בכוונתו לסגור את פעילות חברת הבת אינטרפארם בנס-ציונה.

 

המפעל אמור להיסגר בחודש דצמבר. עם סגירת המפעל, תתבטל גם תוכנית ההשקעות של סרונו, עליה הכריזה לפני פחות משנה, לפיה תקים החברה את המרכז הביו-טכנולוגי הגדול בישראל, בהשקעה של 60 מיליון דולר, ותעביר אליו את פעילות חברת אינטרפארם ואף תרחיב אותה.

 

החברה הסבירה ל-170 העובדים ההמומים כי "בדיקת כדאיות כלכלית של חברת האם הצביע על כך כי כעת לא נחוצה הקמת מתקן חדש". עוד נמסר, כי לאור ההתפתחויות והשינויים האחרונים שחלו בהליכי הייצור הביוטכנולוגי, הפך האתר בנס ציונה למיושן. בכוונת החברה להשאיר בישראל גרעין של עובדים שיעסוק במחקר ופיתוח. מספרם עדיין אינו ידוע.

 

"אחרי 25 שנים נתקבלה ההחלטה לסגור את החברה עם הרבה צער", אומר עזרא עוזיאל, מנכ"ל אינטרפרם. "אנו נסייע לעובדים באיתור מקומות עבודה, ובחבילת פרישה נדיבה ביותר. כמו כן, ננסה לסייע לעובדינו באיתור מקום עבודה באתרים אחרים של קבוצת סרונו, בהם יכולה להתאפשר העסקתם".

 

חברת אינטרפארם פיתחה את תרופת הרביף, המשמשת גם כתרופה לטרשת נפוצה ומתחרקה בקופקסון של טבע. אינטרפארם הוקמה לפני 25 שנה בארץ על ידי משפחת ברטלי בעלת סרונו על סמך ידע שפותח במכון וייצמן ברחובות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בעלי אינטרפארם, סרונו: עוזבים את ישראל
מומלצים