שתף קטע נבחר

גבריאלי לטיבי: "כשימות הכלב, עוד תרצה קיזוז"

חברת הכנסת אמרה את הדברים לאחר שביקשה מטיבי לקזז אותה בהצבעת האי אמון שתיערך היום בכנסת. טיבי ענה בתגובה: "את אשה וולגרית". גבריאלי מצדה לא מתרגשת מהטענות כי פגעה ברגשותיו של חברה לכנסת, המודאג ממצבו של ערפאת. לדבריה, "אני בוחרת שלא לכעוס עליו"

הודעה רשמית על מותו של יאסר ערפאת לא נמסרה, אבל בכנסת כבר מתחילים לפתוח חשבונות פוליטיים ליום ההלווייה. חברי הכנסת אחמד טיבי וענבל גבריאלי מיודדים בדרך כלל, אבל הבוקר (יום ב') הם החליפו גידופים במהלך דיון בוועדת הכנסת בנושא פיצול תוכנית ההתנתקות. הסיבה להתנצחות? אחותה של גבריאלי כורעת ללדת והיא ביקשה מטיבי שיתקזז עמה בהצבעת האי אמון שתיערך אחר הצהריים.


בטרם השיב טיבי לבקשה, ניסתה גבריאלי לשכנע אותו להיענות ואמרה: "כדאי לך להתקזז איתי, כי כשימות הכלב תרצה גם אתה קיזוז". לא היה צריך הרבה יותר מזה בכדי לפגוע בטיבי, שכבר בשעות הבוקר המוקדמות נראה מודאג ממצבו של יושב ראש הרשות הפלסטינית המאושפז בצרפת, ואף כתב כי הוא רואה בו דמות אב.


"אלה דברים וולגרים, את האשה הכי וולגרית בכנסת", ענה טיבי. גבריאלי מצדה לא מתחרטת על דבריה. "אני לא מבינה למה זה אייטם. בסך הכל אמרתי שילך להלוויה של הכלב", אמרה.


מנהל סיעת "חד"ש-תע"ל", נאזם באדר, אמר ל-ynet בתגובה כי "חברת הכנסת גבריאלי פגעה ברגשותיו של ד"ר טיבי בצורה בוטה ונבזית".


גבריאלי לא חושבת כך. לטענתה, "מכיוון שתגובתו הבוטה והלא פרופורציונאלית של ח"כ אחמד טיבי היתה בעיקר אמוציונלית, אני בוחרת שלא לכעוס עליו".


שחרור ממילואים והטרדות בכנסת


זוהי איננה הפעם הראשונה שבה זוכה ח"כ גבריאלי לכותרות. לפני כשלושה חודשים עלתה לכותרות לאחר שפעלה למען שחרורו של בן זוגה, שוער מכבי תל אביב ונבחרת ישראל לירן שטראובר, משירות מילואים פעיל.


ל-ynet נודע כי גבריאלי הסבירה לגורמי ביטחון כי מסיבות רפואיות היא מבקשת להוציא את שטראובר מהיחידה ולהעביר אותו למקום אחר. באותה שיחה, עלתה ההצעה להעביר את הכדורגלן לתפקיד שבו יוכל לסייע לילדים במצוקה, או בגדנ"ע. על-פי גורמי הביטחון, גבריאלי אף הודיעה כי ברצונה שבן זוגה ישרת במילואים יום אחד בשנה.


בתחילת השנה עוררה חברת הכנסת גבריאלי סערה בכנסת כאשר טענה שבכל יום היא מוטרדת מינית במקום לפחות שלוש פעמים.


לאחר שיושב ראש הכנסת, ראובן (רובי) ריבלין, מחה על טענותיה, השיבה גבריאלי: "בחרתי להציב את הנושא על סדר היום וכמובן, להביא מנסיוני האישי, גם כדי שהדברים יקבלו את ההד התקשורתי הראוי". את תשובתה לריבלין סיכמה גבריאלי ספק בתודה, ספק בעקיצה: "תודה לעניין שגילית בי ובנושא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"שהכלב ימות תרצה קיזוז". גבריאלי
צילום: רויטרס
"את וולגרית". טיבי
צילום: רויטרס
מומלצים