שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בריטניה: לקחה גלולה ונכנסה להריון... עם רביעייה

  טכנאי האולטרסאונד ראה על הצג ארבעה עוברים ושאל את האישה ההרה אם עברה טיפולי הפריה • "בדיוק להפך", השיבה, "אני לוקחת גלולות נגד הריון" • הסיכוי להרות רביעייה באופן ספונטני – 1 לחצי מיליון

  מה הסיכוי שתקחי בקביעות גלולות למניעת הריון ותיכנסי להריון? נמוך מאוד. ומה הסיכוי שתקחי את הגלולות ותיכנסי להריון עם רביעייה? כמעט בלתי אפשרי.

   

  אלא שהתרחיש הכמעט בלתי אפשרי הזה הפך למציאות מדהימה עבור דוגמנית לשעבר בת 24 מבריטניה. הצעירה, סוהיילה זולפגהרי מהעיר לידס, ילדה לפני שבעה חודשים את בנה הבכור. היא לא היתה מעוניינת בילד נוסף בשלב הזה, ולכן פנתה לרופא שלה כדי שירשום לה גלולות נגד הריון. מאחר שהניקה את בנה, רשם לה הרופא גלולות מסוג "פמולן" המתאימות לנשים מניקות. סוהיילה לקחה את הגלולות בקביעות ובאחרונה הגיעה לבית-החולים לבדיקה שגרתית שכללה גם אולטרסאונד.

   

  לא ברור מי נדהם יותר מהמראה שהופיע על צג האולטרסאונד – הצעירה או הטכנאי. "או אלוהים, יש לך שניים, בעצם שלושה, לא ארבעה!", צעק הטכנאי ההמום למראה העוברים הזעירים. סוהיילה ההמומה לקתה בהלם קל.

  "התקשיתי להאמין שזה אמיתי", סיפרה בסוף-השבוע ל"דיילי מירור", שהקדיש לסיפורה את כל העמוד הראשון. "הטכנאי שאל אותי אם אני עוברת טיפולי הפריה", סיפרה, "אבל אמרתי לו שבדיוק להפך".

   

  אחרי שנרגעה מההלם התפנתה סוהיילה לחפש הסברים. "הרופא אמר לי שגלולות מסוג "פמולן" נועדו לנשים מניקות. אומנם הפסקתי את ההנקה אחרי שישה שבועות, אבל לא חשבתי שצריך גם לשנות את הגלולות".

   

  כתבתנו רבקה פרייליך מוסיפה: לדברי ד"ר דגנית סמואל-אביטל, גניקולוגית בכירה במרכז הרפואי תל-אביב, "ההנקה מורידה את רמת הפיריון של האשה ויחד עם הגלולה מסוג 'פמולן' זוכה האישה הגנה של כמעט 100% מפני הריון. עם זאת, יש להקפיד ליטול את הגלולה בשעה קבועה ובנוסף הקאות ושלשולים עלולים להפחית משמעותית את ההגנה".

   

  באשר לסיכוי להרות, לדברי ד"ר סמואל "גם אם מפסיקים להניק וממשיכים לקחת את הגלולה רמת ההגנה לא יורדת בהרבה, והסיכוי להיכנס להריון עומד על כ-98%. ככלל, הסיכוי של אישה להרות רביעייה באופן ספונטני עומד על כ-1 לחצי מיליון".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: סי די בנק
  גלולה. גם הריון, גם רביעייה
  צילום: סי די בנק
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים