שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  yes ו-HOT נקנסו בגלל שידור סרט פורנו

  הסרט הפורנוגרפי "כוח אמיתי" שודר בערוץ "פלייבוי" בניגוד לחוק, והמועצת הכבלים והלווין החליטה על קנס בגובה 90,000 שקל

  מועצת הכבלים והלווין הודיעה הבוקר (ב') על קנס בסך 90,000 שקל על HOT ו-yes בגין שידור הסרט "כוח אמיתי" בערוץ "פלייבוי".

   

  יום אחרי שהמועצה הודיעה כי היא קונסת את HOT ב-90,000 שקל בגלל שאלות כמו "האם מותר לבלוע זרע", ששודרו בחידון "על בנים ועל בנות" בערוץ "גוגו" המיועד גם לילדים, נקנסו שתי החברות בעקבות שידורו של הסרט "כוח אמיתי". הסרט, ששודר שלוש פעמים בערוץ "פלייבוי" האירוטי בתחילת חודש מרץ, הוגדר על-ידי מועצת הכבלים והלווין כסרט פורנוגרפי "שחורג באופן ברור מן התכנים שהותרו".

   

  יו"ר המועצה יורם מוקדי הבהיר בהודעת הקנס כי סוגיית השידורים למבוגרים נבחנה פעמים רבות על ידי המועצה, הכנסת ובית המשפט העליון. "החלטות המועצה בעניין זה הן ברורות וגבולות", אמר, "המותר והאסור ידועים, בין היתר, לאור העובדה כי המועצה דחתה בעבר את בקשות בעלי הרשיונות לשידור ערוצים הכוללים תכנים דוגמת הסרט האמור, מאחר ולא עמדו, לדעתה, בהוראות החוק".

   

  לאור חומרת ההפרה החליט מוקדי להשתמש בסמכותו ולהטיל על HOT ועל YES קנס של 90,000 ש"ח כל אחת בגין שידור הסרט.

   

  מוקדי: "אנו היינו הראשונים להבין כי אין מקום לאסור לגמרי שידורם של תכנים אירוטיים בישראל, אלא לקבוע מגבלות ביחס לשידורים אלה. פרשנות זו של המועצה קיבלה את אישורו של בג"צ, פה אחד בהרכב של 11 שופטים. יחד עם זאת, דווקא בתור מי שקבעו את המגבלות במטרה לאפשר את שידור התכנים האירוטיים, אין בכוונתנו לעבור לסדר היום ביחס להפרות החוק וההחלטות". 

   

  מ- HOT נמסר בתגובה: "הקנס הנוכחי בגין הפרת ערוץ 'פלייבוי' וכן בגין הפרת ערוץ 'גוגו' ישלם על ידי מפיקי הערוצים. הגיעה העת שמפיקי הערוצים יעמדו במחוייבויותיהם ויפעלו על פי הכללים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים