שתף קטע נבחר

מייקל ג'קסון זוכה מכל אשמה

צהלות שמחה ליד בית-המשפט בסנטה מריה, קליפורניה, שם האזינו מאות מעריצים למוצא פיהם של תריסר המושבעים. "מלך הפופ" הואשם ב-10 סעיפים, בהם תקיפה מינית של נער וניסיון לכלוא אותו ואת משפחתו ב"נברלנד". הוא זוכה מכולם ונחלץ ממאסר ממושך. עורך דינו של הזמר: הצדק נעשה

"מלך הפופ" יכול לשיר בקול גדול, וגם לצעוד בהליכת הירח: חבר המושבעים במשפטו של הזמר מייקל ג'קסון (46) החליט לזכותו מעשרת סעיפי האישום שהוגשו נגדו, ואשר היו עלולים לכלוא אותו בכלא ליותר מ-18 שנה. בזה אחר זה הוקראו עשרת הסעיפים, ובצידם צמד המילים: "לא אשם".

 

הדרמה בבית-המשפט בסנטה מריה, קליפורניה, הגיעה הלילה (יום ג') לשיאה, כאשר שיירת המכוניות של הזמר הגיעה למקום, וגם המושבעים תפסו את מקומם. תחילה הגישו המושבעים לשופט פתק שפירט את החלטתם. לאחר מכן הקריאה אותם פקידת בית המשפט בקול. ג'קסון האזין קפוא ומתוח, אך נראה מנגב קלות את עיניו לאחר ששמע את הזיכויים המיוחלים. באורח חריג, ולאור העניין הציבורי הרב, אישר הפעם בית-המשפט להעביר את ההחלטה בשידור חי לכל הערוצים.

 

את סנטה מריה הציפו יותר מ-2,200 עיתונאים מכל העולם, שביקשו לסקר את הכרעת המושבעים במשפטו של אליל הפופ. מדובר במספר עצום של עיתונאים - יותר מאלה שהגיעו לסקר את משפטם של או.ג'יי סימפסון וסקוט פטרסון גם יחד.

 

העיתונאים נהרו לקליפורניה מכל יבשת אפשרית, והקימו במקום עיר אוהלים ענקית. גם המעריצים הגיעו באלפיהם והם צבאו יומם וליל על הגדרות המפרידות בינם לבין מתחם התקשורת, הסמוך יותר למבנה בית המשפט. כשהמתינו לשיירת המכוניות ובה הכוכב, צעקו: "הוא זכאי". כאשר שמעו את ההחלטה, הגיבו בקריאות שמחה - שהפכו לצעקות היסטריות עם צאת הכוכב מבית-המשפט אל רכבו.   

 

למרות שג'קסון עצמו לא אמר מילה להמוני המעריצים שבאו לתמוך בו מחוץ לבית המשפט, אתרו הרשמי באינטרנט בהחלט מציין את האירוע כיום חג, ואף משווה את הניצחון המשפטי לנפילת חומת ברלין ולשחרורו של נלסון מנדלה מהכלא.

 

עורך דינו, טום מאזרו, אמר "הצדק נעשה. הוא חף מפשע. הוא תמיד היה". אשתו לשעבר של הזמר מייקל ג'קסון ואם ילדיו, דבי רואו, אמרה בראיון לאחר הזיכוי כי "בחיים לא הייתי מתחתנת עם פדופיל. המערכת עובדת". 

 

ג'קסון נאשם ב-10 סעיפים, כולל תקיפה מינית של נער שנרפא מסרטן, בעת שהיה בחוותו "נברלנד", תוך שהשקה אותו משקאות אלכוהוליים. כמו כן הוא נאשם בקשירת קשר לחטוף את הנער ואת בני משפחתו ולכלוא אותם בחוותו.

 

אחת המושבעות: איך אמא יכולה?

 

שבוע ימים לקח למושבעים במשפטו של אליל הפופ - שמונה נשים וארבעה גברים - להגיע להחלטה. קודם לכן שמעו המושבעים במשך 14 שבועות את עדויותיהם של למעלה מ-130 עדים, בהם ג'יי לנו וסלבריטאים נוספים.  

צילום: איי פי

 

חברי המושבעים הסכימו לענות על מספר שאלות של כתבים לאחר הקראת פסק הדין, תוך שהם מזדהים רק במספרי המושבים שלהם. "כל אחד מאיתנו הגיע עם האמונות האישיות שלו, אבל בדקנו את הראיות והעדויות בצורה מדוקדקת וכפי שאתם רואים, הגענו להחלטה פה אחד", אמרה אחת המושבעות. מושבע אחר הוסיף: "איני יכול להצביע על פיסת עדות אחת שהביאה לזיכוי. מדובר במכלול של דברים".

 

עיתונאית ביקשה לדעת כיצד הורים בחבר המושבעים התמודדו עם העדויות על כך שג'קסון ישן עם ילדים במיטתו, וזכתה מאחת האמהות לתשובה: "אני באופן אישי לא מבינה איזו אם שפויה בדעתה תאפשר לדבר כזה לקרות, לנדב את ילדך שיישן עם אדם אחר?".

 

מדברי התובע המחוזי, רון זונן, הצטייר ג'קסון כפדופיל מסוכן האורב לילדים ונערים צמאים לאהבה. בנאום הסיכום שלו טען התובע כי הטענות לפיהן אמו של הנער המתלונן המציאה את הסיפור כולו על-מנת לסחוט את ג'קסון הן "לא יותר משטויות". הוא טען שממעשיו של ג'קסון עולה כי הוא פעל לפי תבנית ידועה מראש, בוחר בקפידה את הנערים אותם ניצל. "האריה בג'ונגל לא רודף אחרי האנטילופה הכי חזקה ביער. הוא רודף אחרי החלשה ביותר", הסביר.

 

"זה לא מקרה של סחיטה", אמר התובע, "זה מקרה של ניצול מיני של נער בן 13, חולה סרטן, על-ידי סלבריטי בקנה מידה בינלאומי. הוא הביא את הנער לעולם אסור, לחדר המיטות שלו, שם ניצל אותו. זה התחיל משיחות על אוננות ועירום וזה המשיך בהדגמת יחסי מין על בובה".

 

עורך דינו של ג'קסון, תומס מסראו, טען מנגד כי מרשו הוא בסך הכל זמר תמים ומצליח, שנפל קורבן לתככיה של משפחת סחטנים. הוא קרא למושבעים להתייחס לכך שמשפחתו של הנער המאשים מורכבת מ"צבועים, שחקנים ושקרנים". לטענתו, השאלה האמיתית בה על המושבעים לדון היא לא האם ג'קסון אשם או לא, אלא שאלת אמינות המשפחה, שעל עדויותיה מסתמכות רוב טענות התביעה.

 

אשתו לשעבר של ג'קסון ואם ילדיו, דבי רואו, אמרה בראיון לאחר זיכויו כי "המערכת עובדת. בחיים לא הייתי מתחתנת עם פדופיל". פעיל זכויות האדם שייעץ לזמר לאורך משפטו, הכומר ג'סי ג'קסון, אמר בעקבות הזיכוי כי "עליו להעריך מחדש את השלכות התנהגותו שהכניסו אותו לצרות".

 

עוד מסיקור המשפט ב-ynet:

 


פורסם לראשונה 13/06/2005 23:31

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
מייקל ג'קסון, הלילה
צילום: איי אף פי
המושבעים
צילום: איי פי
צילום: רויטרס
מלך הפופ יוצא לעיתונאים
צילום: רויטרס
צילום: איי פי
התקשורת במשפט
צילום: איי פי
צילום: איי פי
עוקבים בדריכות
צילום: איי פי
צילום: איי פי
צהלות השמחה
צילום: איי פי
מומלצים