שתף קטע נבחר

"ביטול עסקת הפלקון יטה את האמריקנים לטובת ישראל"

גורמים במשלחת הפלסטינית לפסגת המשולשת בקמפ דייויד חוששים כי ההחלטה הישראלית לביטול עסקת מטוסי הפלקון יטה את האמריקנים לכיוון הדרישות הישראליות

עסקת מטוסי הפלקון, שישראל הודיעה רשמית על ביטולה, השפיעה על הדיונים ביום הראשון בפסגת קמפ דייויד. גורמים פלסטינים הביעו אתמול (יום ד') חשש כי ביטול העסקה יטה את האמריקנים לכיוון הדרישות הישראליות. בינתיים מסתמן כי אם יהיה הסכם, הרי שבעקבות ביטול עסקת המטוסים יחליט הסנאט לאשר סיוע בגובה של 10 מיליארד דולרים לכל אחד מהצדדים.
שתי המשלחות הגדירו את יום הדיונים הראשון כ"ענייני". המשלחות דנו בהרכבים שונים בכל הנושאים המהותיים השנויים במחלוקת, ביניהם בנושא ירושלים. בינתיים מחכים בקמפ דייויד לטיוטת מסמך הגישור, שאמור היום או מחר להיות מוגש לשני הצדדים על ידי האמריקנים.
החשאיות והאיפול על הטלפונים הסלולריים טרם הוסרו, והקשר עם המתדיינים במחנה הסגור עדיין מוגבל ביותר. לראש הממשלה אהוד ברק מותר אמנם לטלפן למקורבים השוהים מחוץ למחנה, אך לדבריהם הוא אינו מסגיר הרבה מידע.
שחקן הרכש החדש של ברק, יו"ר ועדת החוץ והביטחון, דן מרידור, הגיע אמש למחנה, והצטרף לשיחות. גם ערפאת לא מסתפק בשחקנים המקומיים, ומשלחת של הוועד הפועל הפלסטיני תגיע היום למחנה להתייעצויות. ובינתיים, כמעט בכל רגע נתון, מצטרף חבר חדש למשלחת ההסברה הישראלית השוהה בוושינגטון. השרה יולי תמיר, יו"ר הכנסת אברהם בורג ומיכאל מלכיאור כבר פה. במהלך היום צפויים להגיע גם ח"כ קולט אביטל ומקורבו של ברק, נמרוד נוביק. נבחרת גדולה ותמוהה משהו, אל מול שחקנית היחיד, חנאן עשראווי, המייצגת את הפלסטינים.
גורמים בלשכת ראש הממשלה כבר חרדים מהשערורייה הבאה, ואומרים כי אם על ההסברה הישראלית היו מופקדים מעטים מדי, גם אז היו הכל טוענים כי מדובר במחדל.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אי פי
שיחות ענייניות. ברק וקלינטון
אי פי
מומלצים