שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ראשון לציון: נרצח בגלל סכסוך שכנים
  מחקירה ראשונית עולה כי יוסי בירנבוים נורה למוות, ככל הנראה על-ידי שכנו. סיבת הסכסוך - גדר המפרידה בין בתי השניים, ופחי אשפה שהוצבו במקום. תושב האזור המכיר את השניים ל-ynet: "הם מסוכסכים כבר יותר מ-20 שנה; כל הזמן הם היו רבים, פעם על חניה, פעם על גדר פעם על רעש"

  האלימות משתוללת בערי ישראל: יוסי בירנבוים, בן 50, נורה למוות הבוקר (יום א') ברחוב השקמה במרכז ראשון לציון. צוות של מד"א שהגיע למקום ניסה לבצע בו החייאה, אך לשווא. 

   

  שוטרים ממשטרת ראשון לציון, שהגיעו למקום, עצרו חשוד במעשה, אף הוא בן חמישים, שהובל לחקירה בתחנה.

   


  זירת הרצח. צילום: עופר עמרם

   

  מחקירה ראשונית עולה כי הסכסוך בין השניים פרץ בעקבות בניית גדר משותפת, שהפרידה בין שני הבתים, ובשל פחי אשפה שהוצבו סמוך לה. רחוב השקמה הוא רחוב קטן ושקט, שרובו מאוכלס בבנייני מגורים מרובי קומות. שני הבתים הפרטיים ברחוב שייכים למנוח ולחשוד. על-פי חומר שאספה המשטרה, עולה כי כבר בעבר היו עימותים ביניהם.

   

  עוד עולה מהחקירה כי לאחר שהחשוד לכאורה ירה בבירנבוים, הוא התקשר לתחנת המשטרה והזעיק את השוטרים למקום. מאוחר יותר הוא שינה גירסה וטען כי לא הוא זה שירה. בא-כוחו, עורך הדין ירון דוד, אמר כי "מדובר בבן-אדם שקט, נורמטיבי לחלוטין. אין לי כל ספק שירי מסוג כזה לא יכול היה להתרחש, אלא אם כן התנפלו עליו או הכריחו אותו לבצע את הירי".

   

  מבדיקה שנעשתה עולה כי בחודש אפריל השנה התקבלה קריאה במוקד המשטרתי על מריבה שהיתה בין השניים. שוטרי התחנה הגיעו למקום, אולם השניים ביקשו שלא להגיש תלונה. קודם לכן, כבר בשנת 2003, היה זה דווקא החשוד ברצח שהתלונן נגד המנוח על פגיעה ברכוש.

   

  "הם היו מסוכסכים 20 שנה, כל הזמן היו רבים"

   

  בני רבי, מוכר אופניים המתגורר באזור, הכיר היטב את שני השכנים. "הם היו מסוכסכים כבר הרבה שנים, יותר מ-20 שנה", סיפר ל-ynet. "כל הזמן הם היו רבים, פעם על חניה, פעם על גדר פעם על רעש. כל הזמן היו רבים ביניהם, אבל אף פעם לא היה קטע שהיינו צריכים להזמין משטרה".

   

  רבי סיפר כי שמע את הירייה, "אבל לא ייחסתי לזה חשיבות, עד שהגיעו למקום משטרות. כשיצאתי, ראיתי גופה ואנשי מד"א והבנתי שזה קשור לסכסוך בין השניים".

   

  אחת השכנות, המתגוררת בבניין סמוך, סיפרה: "אני גרה כאן תקופה ארוכה ולא שמעתי על משהו שהיה ביניהם. היום בבוקר הגעתי וראיתי את כל המשטרות כאן. אני המומה מזה, הכרתי את המנוח כילד, שלמד עם הבן שלי".

   

  מפקד משטרת ראשון לציון, סגן-ניצב חן סוריא, אמר כי "על-פניו, נראה שמדובר בסכסוך שכנים עתיק יומין. לנו לא היה ידוע על סכסוך שהצדיק התערבות משטרתית. נכון לעכשיו אנחנו לא יודעים מה בדיוק גרם למקרה של היום, שבגינו ירה אחד מהם על-פי החשד בשכנו".

   

  השוטרים במקום תפסו גם את האקדח, בו ככל הנראה השתמש החשוד.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מבט על על הזירה
  צילום: עופר עמרם
  צילום: עופר עמרם
  הכל בגלל הגדר
  צילום: עופר עמרם
  מומלצים