שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  יחימוביץ': יש לחילונים שיח אנטישמי נגד החרדים
  יממה לאחר שהצטרפה לעבודה, המתמודדת החדשה כבר מחוללת סערה זוטא. בראיון לתחנת "רדיו קול חי" הסבירה מדוע הציבור החרדי הוא "מיעוט נרדף ולא רוב רודף" ומדוע תשמח לשתף פעולה עם החרדים בכנסת במלחמה על שמירת השבת ונגד הפורנוגרפיה. ומה אומרים בשינוי? "זו לקקנות וחנופה לקואליציות עתידיות"

  החילונים אנטישמים? המועמדת הטרייה של מפלגת העבודה, אשת התקשורת הפורשת שלי יחימוביץ', התראיינה הבוקר (יום ד') לתוכנית הבוקר של "רדיו קול חי" בהגשת ידידיה מאיר, והפתיעה באהדתה לציבור החרדי: "אני סולדת מהשיח האנטישמי שיש בציבור החילוני על החרדים. יש פה מוטיביים אנטישמיים. הציבור החרדי הוא מיעוט נרדף ולא רוב רודף כמו ששינוי מנסה להציג אותו. חלק גדול מדי של הישראלים מגדירים את הזהות היהודית שלהם באמצעות שנאת החרדי. אני לא חטאתי בזה".

   

   

  יחימוביץ' סיפרה עוד: "כבר דיברתי עם פוליטיקאים חרדים, ודיברנו על מה נעשה יחד בכנסת. יש לנו המון דברים משותפים – למשל, המלחמה על שמירת השבת, בהיבט הסוציאלי שלה. אני חושבת שחילול השבת בקניונים זה דבר מחריד, גם מבחינת מה שזה אומר על התרבות החילונית. גם המלחמה בפורנוגרפיה משותפת לי ולחרדים, וגם בעניין גיוס נשים – אני חושבת שאפשר לאפשר להן לא לשרת בצבא. אישה שנכנסת לצבא שהוא מערכת גברית, שלא מאפשרת לה להתקדם, שמפלה אותה ושיש בה גם הטרדות מיניות – לא חייבת להיות שם".

   

  יחימוביץ' הצטערה לשמוע כי היומונים החרדיים כמעט התעלמו מההחלטה שלה לעבור לפוליטיקה (ב"המודיע" דווח הבוקר בקצרה על שיחימוביץ' עברה לעבודה, וב"יתד נאמן" לא נכתב על כך כלל). "זה לא מגיע לי", אמרה, "מעולם לא תקפתי את הציבור הזה באופן לא הוגן. מעולם לא עשיתי פינה נגד חרדים, להיפך, תמיד הוכחתי שהישיבות מקבלות פחות מהאוניברסיטאות".

   

  יחימוביץ' הבטיחה עוד כי לא תלך לחתונות, בר מצוות ובריתות של חברי העבודה ("אבוא רק לאירועים של חברים אמיתיים. לא אבוא כסלבריטי") וגילתה ששני

  ילדיה, בני 10 ו-15, תמכו בהחלטה ("אם כי הבן התנגד בהתחלה, הוא אמר שאני ארוויח פחות ואהיה יותר עסוקה").

   

  לסיום סיפרה כי שמה המלא הוא רחל ("על שם הסבתא רשל שנספתה בשואה") וסירבה לבקשתו של מאיר לבחור שיר חסידי, כפי שעושה כל מרואיין בתוכנית, מאיילה חסון ועד סלימאן א-שאפי. "אני לא משחקת את המשחק הזה, כאילו אני שומעת את המוזיקה הזאת. אני לא שומעת מוזיקה חסידית".

   

  ומה אומרים בשינוי על "היציאה מהארון החרדי
   של יחימוביץ'? ח"כ רוני בריזון משינוי תוהה: "למה הגברת יחימוביץ' בוחרת להגן על הקבוצה הפחות מועילה בחברה הישראלית שמתוך רצון והחלטה אינם משתפים לא במאמץ הצבאי, לא במאמץ הכלכלי ולא באקדמי? את זה אפשר להסביר רק במובנים הפוליטיים הנמוכים ביותר: לקקנות, חנופה ופזילה לקואליציות לא ראויות בעתיד".

   

  ואילו חברו למפלגה, חבר הכנסת אברהם פורז, הגיב: "מפלגת העבודה כבר מזמן בגדה בציבור החילוני ובמשלמי המיסים. במדינה שבה ישראלים לא יכולים להתחתן אלא אצל רבנים, עשרות אלפי חרדים שמשתמטים משירות צבאי, ואין תחבורה ציבורית בשבת - החילונים הם אלה הנרדפים. עמיר פרץ הוא אבי הבריתות עם החרדים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ירון ברנר
  יחימוביץ'. לשמור כל השבת?
  צילום: ירון ברנר
  בריזון. לקקנות וחנופה
  מומלצים