שתף קטע נבחר

נאום הניצחון: "מכאן הולכים רק מעלה מעלה"

בנימין נתניהו התקבל בהתהלבות על-ידי הפעילים במצודת זאב - כמו בימים הטובים לפני עשר שנים - וסיפק נאום אופטימי על עתיד התנועה. בין היתר גם החליק בלשונו והצהיר: "כולנו הולכים יחד קדימה". כך נשמע הנאום המלא

"הליכוד מתחיל את דרכו חזרה להנהגת המדינה. באתי לומר לכם תודה - לפעילים, למתנדבים, לראשי המטות, לאנשי המטה המרכזי, לחברי הכנסת, לשרים, לכל אלה שעמלו כדי שנגיע לערב הזה, לרגע הזה, למעמד הזה. תודה לידידי עוזי לנדאו, ששם את כל האינטרסיים הפרטיים בצד ופעל למען המדינה ולמען התנועה שלנו. מותר לי גם לומר תודה לרעייתי שרה, שגילתה המון אורך רוח והמון סבלנות ותמיכה.

 

מרגש אותי מאד שרבים מכם כל כך נתנו אמון בי. הטלתם עלי משימה כבדה מאד, אבל נדמה לי שהמשימה הראשונה שאני רוצה לעשות בשמי, ואני מאמין שגם בשמכם, הוא לשלוח איחולי רפואה שלמה ובריאות טובה לראש הממשלה מצד כולנו ומצד כל אזרחי ישראל.

 

אני בטוח שאני מבטא גם את רגשותיהם של כל אזרחי ישראל, אבל בראש ובראשונה של עשרות אלפי פעילים, שראיתי אותם היום דואגים למדינת ישראל - איזה להט, איזה אידיאליזם, איזו אמונה, איזו תקווה. מי שאמר שהליכוד הלך, כנראה לא הסתובב היום במדינת ישראל; מה שראיתי זה ליכוד חי, תוסס, פועל, ליכוד מתחזק והולך בכול הכוחות שפועלים כאן.

 

הליכוד - ואת זה כנראה קשה לאנשים או לחלק מהפרשנים להבין - זה אמונה בדרך, זה לא איזה סידור עבודה. זה דבר שורשי של אנשים שיודעים מהי הדרך להבטיח את בטחונה, עתידה ושגשוגה של מדינת ישראל. זה מה שהליכוד מייצג. וזה דבר אמיתי, אמיתי וחזק.

 

אני ראיתי את ההתלהבות הזאת, אני ראיתי את מה שלא רואים בשום תנועה אחרת, וזה לאחר שראינו שורה ארוכה של מכשולים שכביכול היו צריכים להוציא את הרוח ממפרשי התנועה הזאת. אבל היא קיימת - אתם רואים אותה פה וראיתי אותה היום בשטח.

 

על הדרך שלנו, על מה שאנחנו צריכים לעשות כדי שנבטיח את עתיד המדינה, אנחנו נדבר בימים הקרובים. אבל הערב מה שחשוב להגיד זה שאת הדרך הזו נעשה יחד, בתנועה מלוכדת, כולנו יחד הולכים קדימה. אנו הולכים לכיוון הדרוש להבטיח את עתיד המדינה.

 

עשינו את זה בעבר. ממשלות הליכוד נתנו מנהיגות מצויינת למדינת ישראל, נתנו לנו ביטחון, נתנו שלום, נתנו שגשוג - והיום המדינה זקוקה לזה יותר מתמיד. הביטחון, העתיד, השגשוג והצדק החברתי - את כל הדברים הללו, תתן התנועה שלנו כפי שהיא נתנה בעבר. כך היא תתן עכשיו וכך גם בעתיד. כשאני אומר שנלך יחד, אני מתכוון לכל האנשים, לכל הנבחרת המצויינת על הבמה הזאת. אני מתכוון גם לסילבן שלום, איתו אלך בשותפות ובאחדות.

 

המדינה עומדת בפני אתגרים גדולים. אינני חושב שהיא הולכת בכיוון הנכון. אני חושב שהדרך שלנו תוביל אותה לחוף מבטחים. כולנו נצטרך לעמול קשה מאד כדי שנביא את דרך הליכוד קודם כל בחזרה אל עצמנו ואחר כך להנהגת המדינה. זה מתחיל הערב ומכאן הולכים רק מעלה, מעלה, ומעלה - יחד. יש לנו מהיום שלושה חודשים להחזיר את הליכוד להנהגת המדינה. תודה רבה לכם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי אלגרט
נתניהו בנאום הניצחון: "נוביל את המדינה לחוף מבטחים"
צילום: אלי אלגרט
צילום: גיל יוחנן
קדימה. פליטת פה של נתניהו?
צילום: גיל יוחנן
צילום: רויטרס
שלום. חזק בתכניות של של היו"ר
צילום: רויטרס
מומלצים