שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  דיון מחודש בתביעה הייצוגית נגד הכבלים בעניין ערוץ 5
  תקווה חדשה לצרכנים בתביעת הענק נגד חברות הכבלים והלוויין בנוגע לזליגת החומרים מערוץ 5 לערוץ 5+. בית המשפט העליון קבע כי הייתה זליגת חומרים מהותית לערוץ בתשלום. השופט ריבלין: "המנויים לא מצפים לראות משחקי פוקר וריקודים סלוניים, כי אם כדורגל". עדנה ארבל: "הספורט המקובל לא משודר בערוץ"

  בית המשפט העליון קבע היום (ב') כי ערוץ הספורט יצר שינוי מהותי בתוכן שידוריו בעקבות הקמת ערוץ 5+ והכשיר למעשה את תביעת הענק הייצוגית שהוגשה נגדו על ידי מנויי חברות הכבלים והלוויין, בסך 428 מיליון שקלים.

   

  התביעה הייצוגית הוגשה בגין זליגת תכנים מערוץ 5 לערוץ 5+, דוגמת משחקי הליגה האנגלית וליגת ה-NBA. השופטת המחוזית ד"ר דרורה פלפל פסקה בזמנו כי התובעים צודקים בטענתם שחברות הכבלים והלוויין יצרו שינוי מהותי בתוכן השידורים, אך רק בשל נוסח חוק הגנת הצרכן היתה בעיה לאשר את התובענה כייצוגית.

   

  פרטי תביעת הענק נגד חברות הכבלים והלוויין בעניין ערוץ 5

   

  אלא שלפני שלושה שבועות התקבל בכנסת שינוי בחוק ולמעשה הוסר המכשול שעמד בפני התביעה. בעקבות זאת החליטו היום השופטים אליעזר ריבלין, עדנה ארבל ומרים נאור לבטל את פסק דינה של פלפל ולהחזיר - בהסכמת שני הצדדים - את הדיון לבית המשפט המחוזי.

   


  ה-NBA בערוץ בתשלום (צילום: רוייטרס)

   

  התובענה הייצוגית נוגעת לכ-2 מיליון מנויי הכבלים והלוויין. עורכי הדין איתן ארז ויואב בן פורת, המייצגים את התביעה, טענו בדיון כי חברות הכבלים הפרו ברגל גסה את החלטות המועצה לשידורי כבלים ולוויין, הנוגעות לזליגת התכנים מערוץ 5 לערוץ 5+ ופגעו קשות במאות אלפי צופי הספורט שחתמו על החוזים עם חברות הכבלים עוד בטרם עלה לאוויר ערוץ 5+. בעקבות הזליגה, נקנס בזמנו ערוץ הספורט על ידי המועצה לכבלים ולוויין בארבעה מיליון שקלים.

   

  השופט ריבלין: "סביר להניח כי מי שמצפה לצפות בספורט בערוץ 5, אינו מצפה למשחקי פוקר ולריקודים סלוניים, כי אם לכדורגל", ועדנה ארבל הוסיפה: "בתפישה של אדם סביר, אתה מצפה מחבילת הבסיס שתספק לך את האפשרות לצפות בסרטים ובספורט, ואז בדיעבד מתגלה כי הספורט המקובל לא משודר".

   

  עו"ד איתן ארז סיכם: "אני שמח שבית המשפט העליון תיקן את העוול שנגרם למאות אלפי הצרכנים אוהדי הספורט, שנאלצו להתחבר בתשלום לערוץ 5+, לאחר שחברות הכבלים והלוויין העבירו אליו תכנים מערוץ 5. בבית המשפט המחוזי בתל אביב נבקש לקבוע את גובה הפיצוי שישולם לצרכנים".

   

  בערוץ הספורט העדיפו לא להגיב.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עו"ד איתן ארז
  צילום: צביקה טישלר
  פוקר. ללא תשלום!
  צילום: צביקה טישלר
  מומלצים