שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הותר לפרסום: יעקב אלפרון חשוד שהוא הדוקר מהרצליה
  במשטרה שמרו את השם הזה קרוב לחזה, למרות שחצי מדינה ידעה את זהותו של הדוקר ממלון דניאל. יעקב אלפרון, ראש המשפחה, ובנו דרור העומד לפני גיוס, חשודים כי דקרו בסכין את עמיר מולנר ושניים מאנשיו בעקבות תגרה שפרצה בין שתי חבורות העבריינים. מאז הדקירה נעלמו אלפרון ובנו כאילו בלעה אותם האדמה, ובמשטרה דיברו בחשש על מלחמת הכנופיות הבאה

  הותר לפירסום: העבריין הבכיר החשוד בדקירתו של "היעד מספר 1" עמיר מולנר במלון דניאל בהרצליה הינו יעקב אלפרון, בן למשפחת אלפרון המפורסמת. יחד עמו חשוד כשותף לדקירה גם בנו דרור בן ה-18, העומד לפני גיוס לצה"ל. כך הותר לפרסום לאחר שבית משפט השלום בתל אביב צמצם הבוקר (ג') את צו איסור הפרסום שהוטל על הפרשה שזיעזעה את העולם התחתון, והציתה חשש לגל של נקמות הדדיות. אלפרון ובנו טרם נעצרו בידי המשטרה.

   

  את זהותו של הדוקר ידעו היטב בכל העולם התחתון וגם בכלי התקשורת, אבל במשטרה החליטו בשבועות האחרונים להסתיר את המידע מהציבור, למרות שהיו לא מעט עדי ראייה לאירוע שהתרחש בלובי הומה.

   

  מה קרה שם בעצם, באותו מפגש שהוביל לדקירה? בפגישת העבריינים במלון דניאל נכחו יעקב אלפרון ועמיר מולנר, שככל הנראה היו בפגישת עסקים. במהלך הארוע התחממו העניינים ופרצה קטטה שלוותה בניפנוף סכינים בין מולנר ואנשיו לבין יעקב אלפרון וחבורתו. בנו של אלפרון, שככל הנראה ישב במכונית מחוץ למלון והבחין במתרחש, רץ פנימה. הוא ואביו דקרו את מולנר ושני חבריו, יהודה מרי וליאור סעת.

   

  מולנר נפצע בינוני, חבריו קל. מאז האירוע הסתגר בביתו, לאחר שטופל ושוחרר מבית החולים איכילוב. במשטרה מעריכים כי מדובר רק בעניין של זמן עד שתתפרץ המלחמה בעולם התחתון. במקביל, אומרים במשטרה, כי גם האלפרונים עצמם "נפגעו" מאותו אירוע וייתכן שהם ינסו לסיים את מה שהתחילו. בשבוע האחרון נחקרו עדים רבים, בין השאר בני משפחת אלפרון, ודרכם ניסו במשטרה להגיע לאלפרון ובנו שנעלמו כאילו בלעה אותם האדמה.

   

  "סכנה נקודתית"

   

  בשבוע שעבר כתב השופט גלעד נויטל בהחלטתו כאשר הוגשה בקשה להסיר את צו איסור הפירסום על פרטיו של יעקב אלפרון ובנו דרור, כי מהעדויות מדובר ב"פרטים מצמררים" אודות האירוע בבית המלון בהרצליה. אולם השופט נויטל החליט שלא להתיר את הפירסום מכיוון שלטענתו אין סכנה מיידית לציבור מיעקב אלפרון, אלא מדובר רק ב"סכנה נקודתית" לאנשים מסוימים.

   

  מאז הארוע היו לחצים רבים על המשטרה להסיר את צו איסור הפירסום אך ורק מעל שמו של אלפרון, זאת מהטעם שהציבור יוכל לסייע למשטרה לעלות על עקבותיו במהירות. אולם ביחידה המרכזית של משטרת מחוז תל אביב לא סמכו על האזרחים שיספקו להם מידע אודותיו, והעדיפו לבצע מעקבים אחר בני משפחתו ומקורביו של אלפרון. בין השאר, מחלק מאחיו שלא היו באירוע, נגבו עדויות במשטרה. גם אשתו נחקרה.

   

  אלפרון ובנו עדיין מסתתרים מאימת השוטרים אולם קיימות הערכות שבימים הקרובים, לאחר שפורסם שמו, הוא יסגיר עצמו למשטרה. מקורבים שדיברו איתו סיפרו כי ב"אירוע בהרצליה אלפרון כמעט ולא נפצע והוא רק נשרט בצווארו".

   

  במשטרת מחוז תל אביב דוחים היום את טענות המשפחה לפיה אלפרון לא ידע שהוא דרוש לחקירה. ראש מפלג תפעול ביחידה המרכזית במחוז תל אביב, סגן ניצב אבי נוימן אמר ל-ynet: "אנחנו חקרנו וגבינו עדויות מכל משפחת אלפרון וגם פרקליטו ידע היטב שאנחנו מחפשים אותו, לכן מדובר בהיתממות מצידם להגיד שהם לא ידעו שהוא דרוש לחקירה".

   

  גורמים במשטרה מציינים שעל פי החומר שמצוי בידיהם, נראה שיוגש כתב אישום נגד אלפרון ובנו, זאת למרות שמקרה הדקירה עצמה, ככל הנראה, לא תועד במצלמות המלון.

   

  במשטרה דוחים היום את הפרסומים לפיהם תפתח "מלחמת עולם" בין משפחת אלפרון לעמיר מולנר. לדברי גורמים במשטרה לא מדובר בסכסוך ארוך שנים כמו בין משפחת אבוטבול למשפחת אברג'יל. לדברי גורמים במשטרה הסכסוך יכול להגיע לכדי סולחה מאחר ולא מדובר בפערים גדולים בין הצדדים.

   

  אלפרון נגד מולנר: בכירי העולם התחתון

   

  רבים הופתעו כאשר שמעו כי דווקא יעקב אלפרון, הנחשב לראש המשפחה, הוא זה החשוד בדקירה מבין האחים במשפחה, מאחר ומדובר באדם שקול במעשיו ולא נוטה לאלימות. דווקא אחיו הם הידועים יותר במזג החם שלהם.

   

  אלפרון נעצר לאחרונה באפריל 2005, בחשד שנגח באחד מעובדיו. העובד נפצע באורח קל עד בינוני כאשר הותקף באזור שכונת התקווה ואושפז בבית החולים. שנה וחצי קודם לכן הואשם אלפרון בשני מקרים

   של סחיטה באיומים ובאיומים על קבלן לכריית חול באזור שדה דב ועל מפיצי פרחים בצמתים באזור השרון. הוא ריצה תקופת מאסר ושוחרר לאחר 10 חודשי מאסר בפועל בעסקת טיעון. בשנים האחרונות ניצל מספר פעמים מניסיונות התנקשות בחייו.

   

  מיהו עמיר מולנר? הוא נחשב ל"כוכב עולה" בשמי הפשע הישראלי ושודרג במעמדו לאחרונה ליעד מספר 1 של משטרת מחוז תל-אביב, לאחר מעצרו של זאב רוזנשטיין. מולנר השתייך לכנופיית רמת עמידר שם שימש כ"קצין חבלה". הוא מתגורר במגדלי "אקירוב" ברחוב פנקס בתל-אביב (שם מתגורר אגב גם ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק). שמו נקשר לפיצוץ שאירע בחודש יולי במכוניתו של מנהל המגדלים.

   

  המשטרה לא הצליחה עד היום ל"הדביק" למולנר אישום כלשהו. אלמלא הירצחו של ניסים ימין, שהיה יחד עם מולנר חבר בכנופיית רמת עמידר, לפני שנה וחצי בדירתו בחולון, מולנר היה נשאר במקסיקו ולא חוזר לארץ לאחר שימין "פתח" על חברי כנופיית עמידר (כלומר הפך לעד נגדם). מולנר אמור היה להיות אחד הנפגעים הישירים כתוצאה מעדותו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אבי כהן
  יעקב אלפרון
  צילום: אבי כהן
  צילום: אבי כהן
  מולנר משוחרר מבית החולים
  צילום: אבי כהן
  מומלצים