שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בחברון התפנו - בעמונה מתכוננים למאבק
  העימות בחברון נמנע בינתיים, לאחר שהמשפחות המתגוררות בשוק התפנו מהמקום. עכשיו מתמקדת תשומת הלב במאחז עמונה: במועצת יש"ע קראו למתנגדים לפינוי להגיע למקום, לעקוף מחסומים "לצעוד ברגל ולהגיע לעמונה בכל מחיר". לדברי המתנחלים, כ-1,000 איש כבר נענו לקריאה ונמצאים במקום. המתח באזור עולה, ולפני חצות מתנחלים תקפו ג'יפ של צה"ל באזור, ניקבו את צמיגיו ויידו אבנים לעבר מוצב של צה"ל

  המשפחות המתגוררות בשוק הסיטונאי בחברון פינו אמש (ב') את בתיהן. חלק מהמשפחות יצאו עם רכושן, ואחרות השאירו את החפצים בבתים וקיבלו הארכה לקחת אותם עד יום חמישי. בינתיים, דואג להם היישוב היהודי בחברון למגורים בתוך תחומי העיר. נועם ארנון מהיישוב היהודי בחברון אמר אמש ל-ynet, כי עד חצות תסתיים יציאת המשפחות מהבתים. עוד נמסר כי "המשפחות יוצאות כחלק מההסכמה שאליה הגענו עם מערכת הביטחון, שאותה אנחנו מכבדים ומבצעים בצורה שקטה".

   

  ועכשיו עוברת תשומת הלב למאחז עמונה המיועד לפינוי מחר: בלילה תקפו מתנחלים ג'יפ של צה"ל סמוך למאחז, ניקבו את צמיגיו ולאחר מכן יידו אבנים לעבר

  מוצב של צה"ל סמוך לעפרה. בצה"ל אומרים כי הם רואים את העניין בחומרה. לדבריהם, מדובר בכוחות שנועדו להגן על ביטחונם של המתנחלים, וכעת ג'יפ אחד מנוטרל ולא יוכל לבצע את הפעילות לשמה נועד.

   

  לאחר שצה"ל החל לעצור במחסומים מתנגדי פינוי שביקשו להגיע לעמונה להשתתף במאבק, החלו אלה לנסות להגיע למקום ברגל. במועצת יש"ע קראו לציבור להגיע בהמוניו לעמונה, "למאבק תקיף בכוונות ההרס והחורבן". על פי הוראות מועצת יש"ע, "במקומות שבהם יש חסימה של הצבא, יש להתארגן בקבוצות ולהתחיל לצעוד ברגל על מנת להגיע לעמונה בכל מחיר".

   

  לדברי המתנחלים, לעמונה הגיעו כבר כאלף איש שמתכוונים להיאבק בפינוי מחר.

   

  מוקדם יותר אתמול נועד ממלא מקום ראש הממשלה, אהוד אולמרט, עם ראשי מועצת יש"ע ודחה את בקשתם לדחות את הריסת תשעת המבנים הבלתי חוקיים בעמונה. במועצת יש"ע אמרו בעקבות הפגישה: "עשינו כל מה שיכולנו כדי למנוע עימות וקרע בחברה הישראלית, אך נותרנו בודדים במהלך הזה משום שיש מי שרוצה בכל מחיר לפגוע בהתיישבות ממניעים פוליטיים".

   

  ובינתיים, במחסום חיזמה נעצרו שני אוטובוסים שהכילו בני נוער שהתכוונו להגיע לעמונה. זאת, לאחר שמח"ט בנימין, אלוף משנה מיקי אדלשטיין, חתם אמש על צו לפיו במחסומים באיו"ש יכולים קצינים למנוע את מעברם של מתנחלים, שעל פי החשד מתכוונים להגיע למאחז עמונה ולהפריע לפינוי. מדובר במחסומים חיזמה, רנטיס, נעלין ותפוח.

   

  אלוף פיקוד המרכז, יאיר נוה, הגיע אתמול עם מפכ"ל המשטרה, משה קראדי, לבסיס האימונים של פיקוד מרכז שבו מתאמנים השוטרים ושוטרי מג"ב לקראת הפינוי.

   

  נוה דיבר בפני החיילים, השוטרים ושוטרי מג"ב בבסיס ואמר להם כי צה"ל נערך לתרחישי קיצון. לדבריו, "הפינוי של עמונה יהיה אור ליום רביעי, אם יהיה צורך לחזור ולפנות גם את השוק הסיטונאי בחברון, זה יהיה ביום חמישי או שישי. אנחנו לא נמצאים בהתנתקות, זוהי משימה של אכיפת חוק שהוטלה עלינו על-ידי הדרג המדיני".

   

  המפכ"ל משה קראדי אמר: המשימה שלנו היא לסיים את הפינוי בהצלחה ובלי נפגעים, ולצורך כך יש 1,600 שוטרים מהיחידות הטובות ביותר במשטרת ישראל".


  פורסם לראשונה 30/01/2006 23:36

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עמונה. כ-1,000 כבר הגיעו
  צילום: גיל יוחנן
  חברון. התפנו בשקט
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים