שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  התרופה הנמכרת בעולם: "ליפטור" להורדת כולסטרול
  "ליפטור" היא מתוצרת פייזר. מכירות תרופות המרשם בעולם גדלו ב-7% והסתכמו ב-602 מיליארד דולר. הגידול במכירות בשווקים מתפתחים, ביניהם רוסיה, סין, דרום קוריאה, מקסיקו וטורקיה, עמד על 81%
  התרופה הנמכרת ביותר בעולם ב-2005 היתה התרופה נגד כולסטרול של פייזר, ליפיטור, זו השנה החמישית ברציפות. מכירותיה השנתיות של הליפיטור הסתכמו בשנה זו ב-12.9 מיליארד דולר. כך מוסרת חברת המידע והייעוץ בנושאי פרמצבטיקה IMS health.

   

  IMS health מדווחת כי מכירות תרופות המרשם בעולם גדלו ב-2005 ב-7% והסתכמו ב-602 מיליארד דולר. המכירות בארה"ב הסתכמו ב-252 מיליארד דולר, אך הגידול במכירות בארה"ב ובמדינות מפותחות אחרות עמד על 5.7% בלבד. לעומת זאת, הגידול במכירות בשווקים מתפתחים, ביניהם רוסיה, סין, דרום קוריאה, מקסיקו וטורקיה, עמד על 81%.

   

  במקום השני בדירוג התרופות הנמכרות ביותר נמצאת פלאוויקס, תרופה לדילול דם של בריסטול-מיירס סקוויב וסאנופי-אוונטיס, עם מכירות שנתיות של 5.9 מיליארד דולר. במקום השלישי נמצאת נקסיום, תרופה נגד צרבת של אסטרה-זנקה, עם מכירות של 5.7 מיליארד דולר.

   

  במקום הרביעי נמצאת אדווייר, תרופה לאסתמה של גלקסו-סמית-קליין, עם מכירות של 5.6 מיליארד דולר. במקום החמישי נמצאת התרופה נגד כולסטרול של מרק, זוקור, עם מכירות של 5.4 מיליארד דולר. במקום השישי נמצאת נורוואסק, התרופה של פייזר נגד לחץ דם גבוה, עם מכירות של 5 מיליארד דולר.

   

  במקום השביעי נמצאת התרופה נגד סכיזופרניה של אלי-לילי, עם מכירות של 4.7 מיליארד דולר, ובמקום השמיני נמצאת תרופה נוספת נגד סכיזופרניה, ריספרדאל של ג'ונסון אנד ג'ונסון, עם מכירות של 4 מיליארד דולר. במקום התשיעי נמצאת פרוואסיד, התרופה נגד צרבת של אבוט מעבדות וטקדה פרמצבטיקה, שגם לה מכירות שנתיות של 4 מיליארד דולר. את הרשימה סוגרת התרופה נגד דיכאון אפקסור של חברת Wyeth, עם מכירות בהיקף של 3.8 מיליארד דולר בשנה.

   

  מורי איטקן, סגן נשיא בכיר לאסטרטגיה תאגידית ב-IMS, אומר כי חברות התרופות הגדולות סובלות כיום מבצורת של חדשנות. לדבריו, ב-2005 הושקו רק
  30 תרופות חדשות בשווקי המפתח. עם זאת, 2,300 תרופות נמצאות כיום בשלב הניסויים בבני אדם. בשלבים מתקדמים של ניסוי נמצאות 96 תרופות לסרטן, 51 תרופות ללב, 37 תרופות נגד זיהומים ויראליים ואיידס, ו-28 תרופות לטיפול בדלקת פרקים וכאב.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים