שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מופז למ"פ בדרום: "תסכול זה לא תכנית עבודה"
  שר הביטחון שמע מחיילים על חוסר האונים בהתמודדות עם הקסאמים. "מול טרור צריך סבלנות ועצבי ברזל", אמר להם. הרמטכ"ל שנלווה אליו לסיור התייחס למות הילדה הפלסטינית אתמול: "אין כוונה לטפל בקסאמים דרך האוכלוסיה הפלסטינית"

  "יש בתקופה האחרונה הרגשה של חוסר אונים. אנו יודעים להתמודד עם אירועי ירי וחדירה, אבל כשרואים שיגור של קסאם מול העיניים אין מענה - וזה קצת מתסכל". את הדברים הלא-קלים האלה אמר הבוקר (יום ג') לשר הביטחון שאול מופז סרן קובי בראל, מפקד פלוגת החוד של גדוד שקד בחטיבת גבעתי.

   

  מופז הגיע יחד עם הרמטכ"ל לסיור בחטיבה הצפונית של רצועת עזה. הוא האזין לדבריו של סרן בראל, והשיב לו בדברים שנשא בפני החיילים: "תסכול זו לא תכנית עבודה. מול הטרור שאנו נלחמים נגדו צריך סבלנות, עצבי ברזל ושכלול של כל ערוצי הפעולה. לפני שבעה-שמונה חודשים המצב היה קשה יותר ומסוכן יותר. עכשיו אנחנו נמצאים במצב אחר, עדיין יש טרור ואנחנו נדע כיצד להתמודד איתו".

   

  לפני השיחה עם החיילים ערכו מופז ורב-אלוף חלוץ דיון הערכת המצב על הפעילות ברצועת עזה, יחד עם אלוף פיקוד הדרום, יואב גלנט, ומפקד אוגדת עזה, תא"ל אביב כוכבי. לאחר מכן נפגשו עם החיילים מגבעתי, גדוד 77 של השיריון וחיילי התותחנים שמבצעים ירי ארטילרי.

   

  האלוף גלנט אמר לחיילים כי ארגוני הטרור בחרו בדרך הקסאם בגלל הפעולה הטובה של צה"ל. "אנו נמשיך ונפעל באמצעות כל הכלים שברשותנו - ארטילריה מהירה תוך דיוק ועוצמה".

   

  הרמטכ"ל: אין כוונה לטפל בקסאם דרך האוכלוסיה

   

  בדבריו אמר השר מופז לחיילים כי ממשלת החמאס אינה נוקטת בפעולות נגד ארגוני הטרור והמצב מחייב אותנו לפעול בכל הערוצים. "אנו חייבים לפעול בצורה של הרתעה, סיכול, מניעה ושיבוש של כל ערוצי הטרור - ואף נחריף את פעולותינו. צריך להמשיך ולהילחם בצורה נחושה מול כל שרשרת הקסאם.

   

  "כל עוד לא יהיה שקט בצד הישראלי, לא יהיה שקט בצד הפלסטיני. אנחנו נחריף ונעלה את רף הפעילות שלנו נגד כל ארגוני וערוצי הטרור", הוסיף מופז. עוד אמר כי הוא שבע רצון מהמדיניות של הקהיליה הבינלאומית, הנותנת לגיטימציה לישראל לפעול נגד הרשות החמאסית.


  יואב גלנט ואביב כוכבי, מול החיילים (צילום: אמיר כהן)

   

  הרמטכ"ל דן חלוץ התייחס לפגיעה אתמול בילדה הפלסטינית בת התשע הדיל ר'בן בבית להיא, שנהרגה מפגז ארטילריה. "המחבלים הם אלה שבוחרים את אזורי הפעולה, הם בוחרים מאיפה לפעול ולא אנו מכתיבים להם". הוא ציין בדבריו כי בימים האחרונים קיים מידע על מצוקה מסויימת של חוליות הקסאם, שמתקשות לפעול תחת הפעילות הצבאית.

   

  "יש אפקט מצטבר בפעילות שלנו, אין לנו שום כוונה לטפל בעניין דרך האוכלוסיה הפלסטינית, אבל יש לנו כן כוונה לטפל ביורי הקסאם. יורי הקסאם מגיעים לשולי האזור הבנוי, לעיתים נכנסים לתוכו ואנחנו נרדוף אחריהם באשר הם. האוכלוסיה צריכה לדעת שאם היא תקיא את יורי הקסאם מתוכם היא תוכל לשבת בשקט במקומה ולא תצטרך לעשות שום פעולה כדי לברוח מהתגובה הישראלית", אמר רא"ל חלוץ.  

   

  שר הביטחון התייחס גם להפרדה שעושה ישראל בין ההנהגה הפלסטינית וארגוני הטרור לבין האוכלוסיה. "אנו עושים הבחנה חד משמעית בין הרשות וממשלת החמאס, שבעיני חד הם, לבין האוכלוסיה הפלסטינית. כל סוגיית הסחורות, נושא המעברים, הסחר, הכלכלה שנוגעים ישירות לאוכלוסיה הפלסטינית - יימשכו".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אמיר כהן
  בלי תסכול. מופז
  צילום: אמיר כהן
  צילום: אמיר כהן
  אפקט מצטבר. חלוץ
  צילום: אמיר כהן
  צילום: אמיר כהן
  אין מענה לקסאם. סרן בראל
  צילום: אמיר כהן
  מומלצים