שתף קטע נבחר

ת"א: עשרות חתולים נכלאו ב"דירת אשפה"

אישה ערירית שנהגה לאסוף אשפה וחתולים במשך שנים לדירתה בתל אביב, נפטרה בתחילת החודש. תודות לסקרנותו של אחד השכנים, שדאג לשלומה, פרצו כבאים לדירתה ונחרדו לגלות הרי אשפה עצומים ועשרות חתולים במצב פיזי ירוד. נהג החילוץ של עמותת "תנו לחיות" שהוזעק למקום, איתר מספר פגרים של חתולים ולאחר נסיונות לכידה שנמשכו שבועיים, הצליח להציל עשרים חתולים מדירת הזוועה המצחינה

ריח הסירחון שבקע מדירתה של אישה ערירית, בת 66, בבניין מגורים במרכז תל אביב, הטריד את הדיירים בבניין במשך שנים רבות וחלקם לא שמו לב כי בתחילת החודש, הופיע ריח ריקבון נוסף בבניין. אחד הדיירים הוותיקים במקום, צבי, אדריכל מקומי, החל לחשוש לגורלה, לאחר שהגיעו דיווחים על העלמותה המסתורית.

 

"כשצלצלו אלי ממקום עבודתה ותהו מדוע היא לא משיבה לטלפונים ולא מגיעה לעבודה, נבהלתי מאוד. ואז נזכרתי שלא ראיתי אותה במשך עשרה ימים. רצתי מהר לקומה העליונה וגיליתי כי סל הקניות שלה היה מונח מחוץ לדלת. זה היה הסימן המוסכם שלנו לכך שהיא נמצאת בתוך הדירה". מספר צבי ל-ynet. "מרבית האנשים בבניין שייכו את הריח שהשתלט על הקומה לחתולים ולמזון לבעלי החיים שהיא החזיקה בביתה. היא היתה אישה ערירית, חכמה מעל ומעבר. אהבה חיות ודאגה לעשרות החתולים שהיו בחצר ובדירה שלה. כנראה שעקב פגם נפשי, היא אספה אשפה ולכלוך רב מהרחוב ואיחסנה אותם בביתה".

 

צבי מציין כי היה קושי רב לשהות בקומה העליונה בבניין מאחר וריח הצחנה "נדף מהקירות". הוא החליט להזעיק את המשטרה ומכבי האש למקום. "התברר לי מהר כי לא היתה להם כוונה לפרוץ את דלת הדירה. הם העמידו סולמות בחוץ כדי להכנס לדירה דרך החלונות. אבל כשהם הבחינו מה מתרחש שם בפנים, הם הבהירו לי שהם לא נכנסים בלי ציוד מיוחד". מוסיף צבי. "בדירה היה לכלוך ורפש שהגיע לגובה של מטר וחצי לערך. בסופו של דבר מכבי האש נכנסו עם מסיכות אב"כ לדירה, לאחר שפרצו את הדלת ומצאו את הגופה של האישה במצב ריקבון מתקדם". 

 

גופתה של האישה פונתה על ידי ארגון זק"א וצבי מתקשה לשכוח את המראות בדירה. "קשה לי לתאר את זה במילים, אבל זה היה כמו חירייה קטנה עם חתולים.

הרים של זבל בכל הדירה, בקושי היה אפשר לפתוח דלתות. רפש, לכלוך ואשפה שנאספו כנראה במשך שנים. זה עבר את גובה הרהיטים.

 

הייתי עימה בקשרי ידידות במהלך השנים ואפשרתי לה להתגורר במשרד שלי במרתף, מאחר ולא היה לה חשמל או מים בדירה ובשנים האחרונות היא התקשתה לטפס במדרגות. כשניסיתי להציע לה את עזרתי לסדר את הדירה, היא תמיד סירבה".  

 

השוטרים שהיו במקום הזעיקו את צביקה לזרוביץ', נהג רכב החילוץ של עמותת "תנו לחיות לחיות", לאחר שנתגלו פגרי חתולים בדירה ואף מספר חתולים שהיו עדיין בחיים.

 

"נחרדתי לגלות את הזוועה שהיתה שם. טונות של זבל מסריח, בקושי אפשר היה ללכת ורגע אחרי שפתחתי את הדלת, חטפתי "בום" ריחני לפנים", אומר לזרוביץ' ל-ynet. "הבחנתי במספר חתולים שהתרוצצו בבית, אבל זה היה בלתי אפשרי להישאר שם מרוב הסירחון. מאחר וזה היה סוף השבוע, השארתי להם אוכל ומים וחזרתי ביום ראשון לדירה". לאחר מסע חיפושים מפרך, הצליח לזרוביץ' ללכוד עשרה חתולים, בוגרים וגורים, שהיו עדיין בחיים.

 


 

בדירה היו מספר פגרים של חתולים (צילום: "תנו לחיות לחיות")

 

"בגלל הזבל אי אפשר היה להוציא או למצוא את כולם. החתולים התחבאו בתוך כוכים שנוצרו בהרי הזבל בדירה. התקנתי מלכודות מיוחדות במשך שבועיים בשעות הבוקר, כשמדי ערב הייתי חוזר לדירה על מנת לראות האם נלכדו בהן חתולים", מוסיף לזרוביץ'. "בזכות המלכודות הצלחתי להציל מהדירה עשרה חתולים נוספים, כולם היו מורעבים וחלשים. לא ידוע לי כמה זמן הם היו בדירה עד שדיווחו לנו על המצב, אבל הגורים שהיו בדירה מתו תוך כדי ניסיונותי לחלצם. בבוקר ראיתי אותם ובערב כשחזרתי, הם כבר היו ללא רוח חיים". 

 


צביקה לזרוביץ' מחלץ את אחד הגורים מהדירה (צילום: "תנו לחיות לחיות")

 

לזרוביץ' מעריך כי בדירה היו מספר גוויות של חתולים, גם בזמן שהאישה היתה בחיים והוא מקווה כי כעת מצפה להם עתיד טוב יותר. עשרים החתולים שחולצו מהדירה, הועברו לטיפול רפואי במרפאה של עמותת "תנו לחיות לחיות". לאחר שינוחו היטב ויתאוששו, יועברו לאימוץ בעמותת "בית הצלת חתולים – חדרה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עשרות חתולים כלואים בדירה מצחינה מאשפה
הדיירת נפטרה, החתולים ניצלו ברגע האחרון
מומלצים