שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  אלפי פריטים שנגנבו מיהודים בשואה מוצגים באינטרנט

  "הקרן האוסטרית הלאומית לקורבנות רדיפות הנאצים" פתחה אתר קטלוגי, במטרה לאתר את יורשיהם של אלפי חפצים המוצגים כיום במוזיאונים באוסטריה

  רשימה קטלוגית של אלפי פריטים, אשר ככל הנראה נגנבו מבעליהם היהודיים בזמן השלטון הנאצי ומוצגים כעת במוזיאונים ברחבי אוסטריה, פורסמה באינטרנט.

   

  "הרעיון הוא לעזור ליורשים פוטנציאליים לקבל חזרה את רכושם, שכנראה נתפס או נגנב בזמן השלטון הנאצי באוסטריה בין
  השנים 1938 ל-1945", כך אמר ל-AFP יורגן שרמסר, איש יחסי הציבור של "הקרן האוסטרית הלאומית לקורבנות רדיפות הנאצים", שאחראית לפרסום הרשימה. הקרן פועלת בשיתוף מוזיאונים בכל אוסטריה, במטרה לאתר את הבעלים החוקיים. היוזמה החלה בשנת 2004.

   

  מתוך רשימות הגסטאפו 

  הרשימה, שניתן לצפות בה בכתובת kunstrestitution.at, מכילה אלפי פריטים, ביניהם חפצי אומנות, ספרים, צילומים, כל נגינה, תכשיטים ואפילו בגדים, המוצגים במוזיאונים באוסטריה.

   

  חלק מהפריטים מקורם ברשימות המצאי של הגסטאפו וחלקם הגיעו מרשימות "קרן הרווחה הנאצית". בינתיים הרשימה מוצגת בגרמנית בלבד. הגרסה האנגלית של הרשימה תופיע, כך נכתב, באביב 2007.

   

  ניתן לערוך באתר שאילתות ביחס לפריטים ספציפיים, כאשר באתר מבוטח כי היורש הפוטנציאלי יקושר עם האחראים להשבת הרכוש, מיד לאחר שהשאילתה תיבדק. לכל פריט מוצמד דף מידע מפורט, עם תיאור, המקום בו נמצא לראשונה, מיקומו הנוכחי והאם הוגשה לגביו תביעת בעלות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  השבת הרכוש שנגנב. משפטי נירנברג
  צילום: איי פי
  מומלצים