שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ז'אן טוד יוביל את פרארי

  ראש קבוצת המירוצים המצליחה של פרארי מונה לראש יצרנית הרכב האקזוטית כולה. סוף עידן על המסלול והתחלה של עידן חדש על הכביש

  קידום מזהיר. ז'אן טוד, מי שניהל את קבוצת המירוצים של פרארי ב"עידן שומאכר" ונחשב לאחד האחראים להצלחות הגדולות שלה בעשור האחרון, מונה למנכ"ל ויו"ר יצרנית הרכב פרארי. בתפקיד זה יהיה טוד אחראי לניהול חטיבת המכוניות המפורסמת של היצרן האגדי, אך יפקח גם על חטיבת הספורט. טוד יחליף בתפקידו זה את לוקה די-מונטזמולו, ויאפשר לו להתרכז בתפקיד מורכב הרבה יותר, אותו הוא ממלא בשנתיים האחרונות - יו"ר קונצרן פיאט.


  ז'אן טוד - פעם ראש קבוצת המירוצים, היום מנכ"ל פרארי כולה

   

  בונה קבוצה

   

  מעניין לציין כי גם בתפקידו הקודם, מנהל קבוצת המירוצים של פרארי, תפס למעשה טוד את מקומו של די-מונטזמולו, האיש שהביא אותו לקבוצה האדומה. טוד זכה לפרסומו הראשון בעולם הרכב אחרי שהיה אחראי להצלחות הגדולות של פיז'ו בעולם המירוצים, שהזכורות בהן זכיות ה-205 טורבו 16 באליפות הראלי, ובמירוצי פאריז דקאר, וניצחונות ה-905 במירוץ 24 השעות של לה-מאן.

   

  אבל האיש שהחל את הקריירה במושב הנווט של מכוניות ראלי, עזב את פיז'ו ב-93'. מיד עבר לפרארי, והפך לאחד האדריכלים הראשיים בשיקום קבוצת המירוצים האיטלקית. טוד היה מהאחראים להבאת שומאכר לקבוצה, ועמו גם את המנהלים הטכניים שסייעו להשגת אליפויות העולם. מהלך זה הביא לנדוניה של שש אליפויות עולם ליצרנים וחמש לנהגים, והחזיר את פרארי לפסגה.

   

  קידומו של טוד לראש פרארי כולה, ההוא חלק מסדרת שינויים גדולים שעוברת קבוצת המירוצים, בהם עזיבתו של רוס בראון, ראש הצוות הטכני. וכמובן, פרישתו של מיכאל שומאכר.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ז'אן טוד ושומאכר בימים הטובים
  צילום: איי פי
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים