שתף קטע נבחר

גאולה עמיר: "גלי לא רצח את רבין"

לאמו של יגאל עמיר ברור שבנה הוא לא זה שרצח את ראש הממשלה: "מי אמר שזה הכדורים של גלי שרצחו אותו?". על הסקר שגילה כי שליש מהאוכלוסייה תומך בחנינה לבנה היא אומרת: "זה שקר - 90 אחוז תומכים בו". אמיתי עמיר, האח הקטן, הוסיף: "במקרים רבים מעדיפים להצניע את הדיון במורשת רבין ולי זה חבל, כי אני מקווה מאוד שיזכרו את רבין ואת פשעיו"

11 שנים חלפו מאז נרצח ראש הממשלה יצחק רבין, ולראשונה מאז אותו לילה נורא אומרת אמו של יגאל עמיר, גאולה, כי לדעתה לא בנה הוא שהתנקש בחייו. "אני בטוחה שלא יגאל עשה את זה, וכמוני הציבור ששואל שאלות. לא גלי רצח את רבין", היא אמרה היום (ה') בשיחה עם ynet.

 

"מי אמר שזה הכדורים של גלי שרצחו אותו? גלי אמר שהוא רצח כי השב"כ אמר לו שהוא זה שרצח אותו, אבל הוא לא ראה את רבין נופל. גלי ביקש לראות את צילום הרנטגן של רבין, אבל השב"כ פוחד פחד מוות. אין לי מושג מי כן עשה את זה -שישאלו את השב"כ".

 

עמיר אומרת כי אמנם בנה הלך לכיכר כדי לפגוע ברבין, אבל לא לרצוח אותו. "הבעיה היא שכולם פוחדים לדבר על זה", היא אומרת. "הייתי בתוכנית בערוץ 2 שעסקה במה שהיה שם, אבל פתאום היא הופסקה. למה? אני מתנחמת בזה שלשקר אין רגלים - עוד שנה-שנתיים הסיפור יתפוצץ להם בפרצוף. לי לא אכפת מי זה שרצה במותו של רבין, אבל שיודה בכך".

 

אמו של עמיר טוענת כי ישנן שאלות רבות שנותרו ללא פתרון, בהן "היכן מי שצעק 'זה סרק, זה סרק'?" ו"למה אף אחד ממי שהיה שם לא מדבר".   

 

בנוגע לסקר שפורסם לאחרונה ב"ידיעות אחרונות", לפיו אחד מכל שלושה ישראלים תמוך בהענקת חנינה ליגאל עמיר אומרת אמו: "הסקר הזה אינו משקף את האמת לאמיתה, הוא לא מייצג את כולם. אם היו שואלים את כולם - זה היה 90 אחוז מהאוכלוסייה שתומכים ביגאל".

 

ביום השנה לרצח לעמיר יש איחול לעצמה ולמשפחתה: "אני מאחלת לעצמי שעוד השנה הילדים שלי יחזרו הביתה ושימצאו את הרוצח האמיתי. אני סומכת על הקדוש ברוך הוא שמשלם לכולם. אפשר לקחת את הנשיא קצב כדוגמה שבתחילת הפרשה הצהיר בריש גלי שהוא מעדיף לתת חנינה לברגותי ולא ליגאל עמיר - עכשיו זה הוא שצריך חנינה".

 

האח הצעיר, אמיתי עמיר, מנסה להסביר את הסקר: "בשנים הסמוכות לחיסול, ההשפעה התקשורתית, בהדגשת המאפיינים הרגשיים של המאורע, השפיעו על ההתבוננות האובייקטיבית על המקרה. אך ככל שהזמן עובר, ההסתכלות פחות מושפעת מהרגש וניתן לבחון האם הרוצח שפל כל כך, או שמא אפילו אינו נקרא רוצח. כאשר רואים שההסכמים שרבין התחיל הביאו אותנו להתדרדרות בלתי פוסקת, שהביאה אותנו למבוי סתום, ולצדנו בגלל מפלצת שהולכת ומתחזקת על חשבוננו"

 

האח הוסיף: "אין ספק שהתמיכה בנו הולכת וגוברת, והיא גדולה יותר ממה שנראה לעין. כיום קשה להציג את מורשת רבין כחיובית. מיום ליום המציאות מוכיחה שמורשתו היא מוות, דם ושכול. לכן, במקרים רבים מעדיפים להצניע את הדיון במורשתו ולי זה חבל כי אני מקווה מאוד שיזכרו את רבין ואת פשעיו. שילמדו את זה ושלא ישכחו".


פורסם לראשונה 02/11/2006 14:30

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר עמרם
גאולה עמיר. "האמת תתגלה"
צילום: עופר עמרם
צילום: גיל יוחנן
יגאל עמיר. "90% תומכים בו"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים