שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  נאסר על הבינ"ל להעסיק עובדים חיצוניים בעת עיצומים
  בית הדין האזורי לעבודה פסק לטובת ועד הפקידים בבנק הבינלאומי ונתן צו מניעה קבוע נגד העסקת עובדים חיצוניים על ידי הנהלת הבנק בעת עיצומים. אמש נועדו נציגי העובדים וההנהלה והלילה ייפגשו שוב על מנת לפתור את המחלוקות שעוד נותרו

  בית הדין האזורי בראשות השופטת הדס יהלום קיבל את בקשת ועד עובדי הבנק הבינלאומי וההסתדרות למתן צו מניעה נגד העסקת שוברי שביתה על ידי הנהלת הבנק הבינלאומי בעת עיצומים שנוקט וועד הפקידים בבנק.

   

  ביה"ד קיבל את טענותיהם של עוה"ד ארי הלל וליאור גרו, המייצגים את הוועד ועו"ד דליה רבין המייצגת את ההסתדרות. בפסק הדין נכתב כי "הפעולה

  שנוקט המעביד - הצבת עובדי חברת מת"ף במקום עובדי הבנק השובתים, אינה עומדת במבחן המידתיות אל מול האמצעים הארגוניים שנוקטים העובדים".

   

  בעקבות הפסיקה נועדו אמש עופר עיני, יו"ר ההסתדרות, צדיק בינו, הבעלים של הבנק הבינלאומי, ושרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים ויו"ר לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים, על מנת לנסות ולהשיג הסכמות שיקדמו פיתרון לסכסוך העבודה שנמשך כבר קרוב לשנתיים. הלילה ייפגשו נציגי הוועד וההנהלה על מנת לפתור את המחלוקות שעוד נותרו.

   

  חנוך ליבנה, יו"ר הוועד, מסר היום בתגובה כי "אנחנו שמחים שהנהלת הבנק הבינה שפיתרון לסכסוך יגיע רק בדרכי הידברות ולא בדרכים לא חוקיות כפי שנקטה עד כה. נעשה כל מאמץ להגיע להסכמות ולקדם פיתרון לסכסוך." 

   

  מהבנק הבינלאומי נמסר כי "הבנק פעל ופועל לפי חוות דעת משפטית. נדגיש כי גם כפי שעולה מפסק הדין הבנק העסיק עובדים מקבוצת הבנק בלבד. הבנק לומד את פסק הדין ושוקד על ערעור".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חנוך לבנה, יו"ר ועד הפקידים בבנק הבינלאומי
  מומלצים