שתף קטע נבחר

נשיא איראן ונטורי קרתא: הציונים פושעים

לאחר כנס מכחישי השואה, נפגש נשיא איראן, מחמוד אחמדי-נג'אד, עם נציגי נטורי קרתא בלשכתו. הוא לחץ את ידיהם בחום ובתום הפגישה קרא לנציגי שלוש הדתות "להקים חזית מאוחדת נגד הציונים". הרב הראשי לישראל, יונה מצגר, קרא לכל רבני העולם להחרים את אנשי "נטורי קרתא", שהשתתפו בכנס בטהרן

נשיא איראן, מחמוד אחמדי-נג'אד, קיבל היום (ה') לפגישה בלשכתו את נציגי נטורי קרתא שהגיעו לכנס מכחישי השואה שנערך השבוע בטהרן. הרבנים שהשתתפו בפגישה הודו לנשיא על "עמדותיו האמיצות נגד פשעי המשטר הציוני" והודו לו על תמיכתו ביהודים. הם אמרו לו כי הם "מסתייגים מפשעי הציונים בפלסטין הכבושה".

 

עוד אמרו לו כי "טבח היהודים במלחמת העולם השניה שימש תירוץ לציונים ותומכיהם כדי להקים את מדינת ישראל". בתמונות שצילמה סוכנות הידיעות הצרפתית נראה הנשיא האיראני לוחץ את ידיהם בחום ומשוחח עם כמה מהם. בכנס בטהרן הטילו "מומחים" שונים ספק בקיומה של השואה.

 

בהודעה שפרסמה לשכתו של הנשיא האיראני בתום הפגישה קרא אחמדי-נג'אד לאנשי דת, מדענים וחוקרים משלוש הדתות "להקים חזית מאוחדת נגד הציונים במטרה למנוע פשעים נגד האנושות".


 

הנשיא האיראני עם נטורי קרתא בלשכתו (צילום: סי"צ)

 

לפי הדיווח בסוכנות הידיעות האיראנית אירנ"א, קרא הנשיא האיראני למעצמות הגדולות ולראשי הציונים "להוריד את המשטר הציוני המזוייף כפי שהם הקימו אותו, או לערוך משאל עם חופשי על מנת לקבוע את סוג המשטר המועדף על הפלסטינים, בהשתתפות כל הפלסטינים - כולל יהודים, נוצרים ומוסלמים".

 

נשיא איראן עשה הבחנה בין הציונים לבין היהודים ואמר: "אלה שמבינים ומבקשים צדק לא ירשמו לרעת היהודים את פשעי המשטר הציוני בפלסטין הכבושה, הכוללים הרג של נשים וילדים חסרי הגנה".בהודעה נכתב עוד כי במהלך פגישתם של נשיא איראן ונטורי קרתא, "נדונו גם דרכים לפיתרון הסוגייה הפלסטינית באמצעות דו-שיח, תוך התחשבות בכתבי הנביאים".

 

"נטורי קרתא עוכרי ישראל"

הרב הראשי לישראל, יונה מצגר, קרא הלילה לכל רבני העולם לחרים את אנשי "נטורי קרתא", שהשתתפו בכנס הכחשת השואה באיראן השבוע. מלשכתו של מצגר נמסר כי נטורי קרתא הם "עוכרי ישראל" ואין לאפשר להם להיכנס לבתי כנסת או לצרפם למניין.

 

"הם בגדו בעם היהודי ובמורשתו ובמיוחד ביזו את קודשי השואה וחיללו את זכרה. בהתנהגותם המבישה הם ניסו להכתים את העם היהודי, הסולד מהתנהגות נלוזה זו". הרב הראשי קרא לכל הקהילות בארץ ובעולם לחזק את זכר השואה בקרב בני קהילתם. משמעות הצעד הדרמטי הזה מבחינה הלכתית היא חרם ובו נוקטים לעתים רחוקות ביותר כצעד האחרון.

 

מו"ל עיתון "בקהילה", דודי זילברשלג, הצטרף גם הוא לקריאות נגד נטורי קרתא ואמר: "מי שמושיט יד להיטלר השני יוצר בכך הזדהות עם היטלר הראשון ומעניק לו לגיטימיות. הם פוגע בזכרם של הנספים בשואה ובוודאי פוצעים את ליבם של הניצולים. מבחינה אישית, כאדם שומר תורה ומצוות שעוטה עליו איצטלה חרדית כמוה לבשו רבבות אחינו שנספו בשואה, אני חושב שזה יום עצוב שלא יכול לעבור רק עם תגובה מילולית, אלא חייב להיות מלווה בהוקעה פומבית ומוחלטת כדין הנידוי שמקובל במסורת ישראל".

  

נציגי הזרם הזה כבשו את המושבים הקדמיים בכנס מכחישי השואה בטהרן ועוררו זעם רב בקרב רבים. ישראל הירש, אחד מאנשי נטורי-קרתא שמתגורר בשכונת מאה שערים בירושלים, אמר אתמול ל-ynet: "החרדים שהגיעו ל'כנס לחקר השואה' באיראן חולקים מצע משותף עם אחמדי-נג'אד רק בנוגע למיתוס שיצרה התנועה הציונית לשואה, הם רצו להבהיר בטהרן שהציונות משתמשת בשואה כקלף לקיום המדינה הציונית בארץ ישראל".

 

לטענתו, "משום שהאו"ם הסכים להקים מדינה בגלל השואה, האיראנים טוענים דבר מאוד הגיוני. הם לא אומרים שלא הייתה שואה, אבל מי עשה את השואה? הנאצים, הגרמנים. אז לפחות שהם ישלמו את הפיצוי לעם היהודי ויקימו מדינה בתוך גרמניה ולא בתוך ארץ ישראל, ששייכת לפלסטינים".

  

הרב הראשי לשעבר ורב העיר תל-אביב כיום, ישראל מאיר לאו, נחרד מעצם הרעיון. הוא גם אינו "קונה" את ההסברים של האורחים היהודים בכנס שלא מדובר בהכחשת השואה אלא בהתנגדות לציונות. לדבריו, "זה דבר שאין הדעת סובלת, דבר שהוא טירוף מוחלט, ממש טירוף מערכות. אם יכול להיות יהודי כלשהו, מסיבות כאלה או אחרות שמסוגל לחזק את ידיו של מכחיש שואה בדור שבו אנשים עם כתובת קעקע של מספר בזרועותיהם עדיין מסתובבים בינינו - זהו טירוף שאין לו לא רק הצדקה אלא גם אין לו הסבר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פגישה בלשכה
צילום: איי אף פי
צילום: איי פי
נטורי קרתא
צילום: איי פי
מומלצים