שתף קטע נבחר

כעס בגמלאים: "דברי שרוני קיצוניים ואומללים"

הדיווחים על דבריו של חבר הכנסת מהגמלאים השבוע, לפיהם העוזרות הפרלמנטריות הן כמו ציפורים - "או שהן נותנות או שהן עפות" - הרגיזו חברים בסיעתו. ח"כ גלנטי: "זה בלתי נתפס שחבר בכנסת ישראל יתבטא בצורה כל כך שובניסטית ופוגענית"

בסיעת הגמלאים בכנסת נגמרה כנראה ההרמוניה: שניים מחברי הסיעה יוצאים בפעם הראשונה בפומבי כנגד יו"ר הסיעה, ח"כ משה שרוני, על רקע התבטאותו של האחרון בנוגע לעוזרות הפרלמנטריות בכנסת.

 

הפרשה הנוכחית החלה כאשר לטענת ועד העוזרים הפרלמנטרים, אמר ח"כ שרוני כי על העוזרות לענוד סיכות בצורת ציפור "משום שהן כמו ציפורים - או שהן נותנות או שהן עפות". העוזרים דורשים התנצלות ואילו ח"כ שרוני טען שדבריו סולפו. "אמרתי לחבר שלי משהו. זה הכל", הגיב והוסיף: "שיקפצו לי".

 

אלא שזו לא הפעם הראשונה שאמירותיו של ח"כ שרוני שנויות במחלוקת. לפני מספר חודשים הוא העלה רעיון להצעת חוק חדשה: להגביל את פרק הזמן שבו תוכל אשה להגיש תלונה על הטרדה מינית לחודש. "שלא ידברו איתי על טראומה", אמר אז.

 

בפעם אחרת, כאשר הציג ח"כ מוחמד ברכּה תמונת פעוט פלסטיני פצוע בדיון סוער בכנסת התפתח עימות בינו לבין ח"כ שרוני. ברכה אמר לחבר הכנסת מהגמלאים "סתום את הפה" ואילו שרוני שלא נותר חייב קרא לעברו כמה פעמים "צבוע. לך תתראיין באל-ג'זירה".

 

הלילה החליטו שניים מחבריו של שרוני לסיעה לנסות ולשים סוף לחגיגה המילולית. "נמאס לנו מההתבטאויות הקיצוניות והאומללות של שרוני", אומר ח"כ יצחק זיו, חבר הסיעה. "הוא מדבר בשם עצמו, אך הוא לא אדם פרטי יותר. אמירותיו עלולות להטעות את הציבור, לגבי הדעות שמחזיקים חברי סיעת גיל".

 

"מזכ"לית המפלגה הייתה יו"ר ארגון נעמ"ת במשך שנים ולכן ברור ששאר חברי המפלגה רואים בהתבטאות הזו - בין אם היא נאמרה בבדיחות הדעת ובין אם לאו - התבטאות מיותרת, אומללה, שדורשת התנצלות מיידית", הוסיף ח"כ זיו. "בישיבת הסיעה הקרובה בכוונתי להעלות את נושא התבטאויותיו בכלל וזו בפרט, ולדרוש ממנו להתנצל".

 

גם ח"כ יצחק גלנטי תקף את שרוני: "אני מתנער לגמרי מהתבטאויותיו המבזות והבלתי ראויות. זה בלתי נתפס שחבר בכנסת ישראל יתבטא בצורה כל כך שובניסטית ופוגענית. אני קורא למפלגת הגימלאים להתנער מדבריו של ח"כ שרוני, הן בכנסת והן בתקשורת, ועל הנהלת מפלגת הגימלאים להסיק את המסקנות הנובעות מכך".

 

מלשכת שרוני בחרו שלא להגיב לדברים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
שרוני. לא מגיב
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
גלנטי. התבטאות שובניסטית
צילום: גיל יוחנן
מומלצים