שתף קטע נבחר

הצעת חוק: איסור על גלישת קטינים בבתי קפה-אינטרנט

ח"כ אברהם רביץ מציע תיקון לחוק העונשין, לפיו בעלי עסקים שימכרו שירותי אינטרנט לקטינים צפויים לשישה חודשי מאסר

חבר הכנסת אברהם רביץ הניח אתמול (ב') על שולחן הכנסת הצעת תיקון לחוק העונשין האוסרת על ממכר שירותי אינטרנט לקטינים. הצעת החוק קובעת שישה חודשי מאסר לבעל בית עסק או עובד אשר ימכור שרותי גלישה

למי שטרם מלאו לו 18 שנים.

 

אין פיקוח 

בדברי ההסבר להצעת החוק טוען רביץ כי לקטינים "אין את שיקול הדעת הנכון והזהירות הראויה להימנע מהסיכונים הכרוכים בגלישה באינטרנט, הן מחשיפה לאתרים שאינם ראויים לקטינים והן מיצירת קשר וירטואלי העלול להביא לתוצאות קשות מבחינה חינוכית ומוסרית".

 

עוד נטען, כי בעוד שבבית קיים פיקוח מינימלי הרי שבמקומות ציבוריים הפיקוח הזה לא קיים. בהצעת החוק שלו, רביץ למעשה עשוי להציב בעמדה לא פשוטה כל בעל עסק המציע שירותי גישה לאינטרנט בתשלום, בהם בתי מלון, מרכזי קניות ועוד.

 

מחקר של פרופ' דפנה למיש מאוניברסיטת תל אביב, שפורסם לפני מספר שבועות מגלה כי להורים אין כמעט פיקוח על מה ילדיהם עושים באינטרנט. מצד שני, קובעת למיש כי לנוער יש מספיק "שיקול דעת וזהירות ראויה", ורובם שומרים דרך הרשת על קשרים עם חברים ובני משפחה, שבהחלט אינם "קשר וירטואלי".

 

הצעת החוק של רביץ מצטרפת לשורה של הצעות חוק אשר מוכיחות כי לפחות לחלק מחברי בית המחוקקים - אין היכרות מספקת עם רשת האינטרנט וענפי השירותים הנלווים אליה.

 

הצטרפתם כבר לניוזלטר החדש שלנו? הוסיפו את כתובת הדואר האלקטרוני שלכם בתיבת הרישום התכולה מימין ותקבלו את מהדורת סיכום היום שלנו - עם קישורים מעניינים והערות על המצב 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רביץ. עוד הצעת חוק להגבלת השימוש ברשת
צילום: גיל יוחנן
מומלצים