שתף קטע נבחר

בלעדי: ברונפמן נכנס שותף בשופרסל שבשליטת אי.די.בי

ברונפמן ונוחי דנקנר, בעל השליטה באי.די.בי, חתמו לפנות בוקר על עסקה לפיה תרכוש קבוצת ברונפמן 14% משופרסל לפי שווי חברה 1.1 מיליארד דולר. מדובר בעסקה בשלבים, כאשר בשנת 2008 ירכוש ברונפמן 6% נוספים תמורת 65 מיליון דולר

מתיו ברונפמן נכנס שותף ברשת שופרסל שבשליטת אי.די.בי.

 

לפנות בוקר חתמו ברונפמן ונוחי דנקנר, בעל השליטה באי.די.בי, על עסקה לפיה תרכוש קבוצת ברונפמן 14% משופרסל לפי שווי חברה 1.1 מיליארד דולר. מדובר בעסקה בשלבים, כאשר בשנת 2008 ירכוש ברונפמן 6% נוספים תמורת 65 מיליון דולר.

 

נוחי דנקנר וקבוצת אי.די.בי יישארו בעלי השליטה בשופרסל. ככל הנראה, שלום פישר, שותפו של ברונפמן, ימונה יו"ר שופרסל במקומו של אברהם ביגר.

 

העסקה אתמול התבצעה לאחר שרק לפני חודש דחה נוחי דנקנר עסקה של קבוצת ברונפמן לרכוש את השליטה בשופרסל לפי שווי של 1.09 מיליארד דולר. דנקנר התלבט אז והחליט לבסוף כי "אי.די.בי גאה להיות הבעלים של שופרסל ברשת הקמעונאית המובילה בישראל", ולכן הוא דחה את ההצעה למכור את השליטה בשופרסל.

 

קבוצה ברונפמן היתה השותפה השווה בבעלות על רשת קו אופ יחד עם דודי ויסצמן, ולפני מספר חודשים מכרה את חלקה בקו אופ לידי ויסמן ומאז חיפשה דרך לשוב לעסקי הקמעונאות.

 

מתיו ברונפמן הוא מקבוצת השליטה בבנק דיסקונט והבעלים של איקאה ישראל.

 

ברונפמן אמר הבוקר: "הבסיס האסטרטגי לפעילותנו בישראל הוא בתחומי הקימעונאות, הפיננסים, הנדל"ן והתעשיה בחברות מובילות בישראל. מאז פרישתנו מהקו-אופ עשינו מאמצים למצוא דרך להשתלב בחברת שופרסל שהיא חברת הקימעונאות המובילה בישראל".

 

דנקנר הוסיף כי הוא "שמח מאוד על כניסת קבוצת ברונפמן פישר כשותפים בשופרסל. נוצרו יחסים מצויינים וגילינו שתפיסתנו העסקית והערכית דומה, בין היתר ברצון של שתי הקבוצות להמשיך ולהשקיע בישראל ולתרום לשגשוג הכלכלה הישראלית. בנוסף, זיהינו קיום תפיסות עסקיות דומות בכל הקשור לשוק הקמעונאי בישראל. אלו הביאו לכך שהסכמנו ברצון לצרף את ברונפמן ופישר לשופרסל לצד דסק"ש שתמשיך להיות בעלת השליטה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נוחי דנקנר
צילום: חגי אהרון
מתיו ברונפמן
מומלצים