שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  חוטפיו של גלעד שליט העבירו לו משקפיים

  איתות חיובי? חוטפיו של גלעד שליט הסכימו באחרונה להעביר לו זוג משקפיים, כפי שביקשה משפחתו. דובר ועדות ההתנגדות: "לא נדבר על החייל ועל המו"מ, בהתאם לבקשת אחינו המצרים". גורם המקורב לממשלה הפלסטינית: רוצים לגמור את הפרשה

  המשלחת הביטחונית המצרית שמנהלת את המו"מ לשחרורו של גלעד שליט העבירה אליו את משקפי הראייה האישיים שלו. כך מסרו מקורות מדיניים בירושלים ל"ידיעות אחרונות". מקורות פלסטיניים המקורבים לחמאס בעזה אישרו את הידיעה לעיתון "א-סינארה", היוצא לאור היום (ו') בנצרת.

   

  אביו של החייל החטוף, נועם שליט, שלח אליו משקפי ראייה לפני יותר מחודשיים, ואלה הגיעו אליו לפני כשבועיים. אבו מוג'אהד, דובר ועדות ההתנגדות העממית בעזה, אחד הארגונים המחזיקים בשליט, אמר כי לא ימסור פרטים בנוגע לחייל, כדי להביא להשלמת העסקה באופן שקט: "לא נדבר על החייל ועל המשא ומתן, בהתאם לבקשת אחינו המצרים". הוא קרא לכלי התקשורת הערביים והעולמיים להתמקד בסבלם של אלפי האסירים הפלסטיניים בבתי הכלא בישראל ולא רק בשליט.


  גלעד שליט ואביו

   

  כשנשאל לגבי הצהרתו של נשיא סוריה, בשאר אסד, כי בכוונתו לסייע במציאת פתרון לסוגיית החיילים הישראלים שנחטפו מעזה ובגבול הצפון, הוא סירב להגיב. גורם המקורב לממשלה הפלסטינית אמר שהיא מעוניינת מאוד להגיע להשלמת העסקה ולסיים את פרשת שליט. 

   

  נועם שליט הגיב על הידיעה ואמר לא-סינארה שהעברת המשקפיים לבנו היא דבר טוב, אך לא הדבר החשוב: "ביקשתי מהמצרים להביא את המשקפיים לבני, אולם מה שאני רוצה זה סימן שהוא חי, וכי צד ניטראלי יפגוש אותו, אולם עד כה ללא הועיל".

   

  השבוע נועדה יו"ר בית הנבחרים האמריקני, ננסי פלוסי, עם נשיא סוריה ועל פי דיווח בעיתון "אל-חיאת", הוא הוא הבטיח לה שארצו "תשקיע את כל מאמציה בקרב חמאס וחיזבאללה כדי להגיע לעסקת חילופי שבויים שתכלול את שלושת חיילי צה"ל החטופים".

   

  גם ביקורה של קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, בשבוע שעבר התמקד בנושא שליט - עד כדי כך שהפלסטינים הביעו אכזבה עמוקה מהדגש שהעניקה לנושא. גורם בכיר המקורב ליו"ר הרשות, אבו מאזן, אמר בצהריים כי "הקנצלרית התמקדה בפגישתה בסוגיית גלעד שליט יותר מבכל עניין אחר בוער העומד על סדר היום הפלסטיני". 

   

  לדבריו, מרקל לא הייתה סבלנית לשמוע את העמדה הפלסטינית בעניינים המדיניים, ואף רמזה באופן עבה לנשיא הפלסטיני על כך שהיא מאוכזבת מהתנהלותו, ובמיוחד מהבטחותיו בעניין שליט.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  קיבל את משקפיו. גלעד שליט
  צילום: רפרודוקציה
  זה לא הדבר החשוב. האב נועם
  צילום: דורון גולן
  מומלצים