שתף קטע נבחר

זירת הקניות

בני כל העמים מנקים את עין-חאניה

החדשות בנושאי הסביבה לא חייבות להיות תמיד דיווחים על מטרדים, מפגעים וזיהומים. בין שלל המידע הזורם בכלי התקשורת ישנן לא מעט נקודות אור, המעידות על השינוי שעוברת החברה הכלל-עולמית והישראלית בנושא המודעות לסביבה ושמירתה - מבזק אורות ירוקים

בני כל העמים מנקים את עין-חאניה

קבוצת פעילים יהודית-ערבית-נוצרית, המשתתפת באופן קבוע בפעילות תרבותית במסגרת "קפה כל עמים", השתתפה אתמול במבצע ניקיון של אזור עין חאניה שבנחל רפאים בהרי ירושלים. המתנדבים, בסיוע אנשי רשות הטבע והגנים, אספו כ-50 שקיות אשפה שהשאירו מטיילים בשטח.

 

חברי קבוצת "קפה כל העמים" מתכנסים מדי שבוע ליד המבנים הנטושים באזור עין חאניה למפגש שירה, נגינה, אכילה ושיחה סביב המדורה. יוזמת הניקיון באה בעקבות מפגש אקראי בין חברי הקבוצה לבפקחי רשות הטבע והגנים באזור.

 

יער אורבני בהרצליה

עיריית הרצליה מקימה יער אורבני בתחומי העיר, שיתרום לאיכות החיים של תושביה. את העץ הראשון ביער נטעה השבוע ראש העירי יעל גרמן. מלבד השטח הציבורי הפתוח, יוכלו עצי היער לקלוט את הפחמן הדו-חמצני באוויר ויסייעו להפחתת התחממות כדור הארץ. העצים גם מונעים השלכת פסולת בניין במגרשים פתוחים, ממתנים טמפרטורות ומהווים אזורי מחייה לציפורים.

 

היער יינטע במתחם הידוע בשם "באסה", מערבית לקניון שבעת הכוכבים, שטח בן 700 דונם שמיועד להקמת פארק עירוני גדול. כבר בימים אלה מתחיל השלב הראשון של הקמת הפארק על שטח של 140 דונם, שצפוי להיות מוכן ביולי 2008. במתחם באסה קיימת שלולית החורף ההיסטורית של העיר. מדובר בשלולית חורף עשירה בערכי טבע, צמחים מוגנים ואף נדירים, ציפורי מים, דורסים ודו-חיים.

 

"מזרח מערב" על גלגלים

חברת "מזרח ומערב", המפעילה רשת חנויות לממכר מוצרים מהמזרח הרחוק, מקדמת את המודעות הסביבתית ומנסה להפחית את השימוש בשקיות ניילון, שמגדילות את נפח האשפה, אינן מתכלות, מזהמות את הקרקע ומי התהום ועלולות לסכן בעלי חיים.

 

הרשת מפיצה בחנויותיה עגלת קניות חדשה, שנועדה לשמש את הקונים במקום השקיות הרגילות. כדי לעודד את הלקוחות לשמירה על איכות הסביבה מעניקה החברה 3 אחוזים הנחה בכל קניה בחנויותיה למי שיבחר להשתמש בעגלת הקניות במקום בשקיות ניילון.

 

מכון טיהור שפכים נחנך בעכו

מתקן לטיפול בשפכים נחנך אתמול (ג') בעכו. ליאורה אהרון, מעמותת "אזרחים למען הסביבה", הסבירה שעד היום מי הביוב של האזור כולו זרמו לנחל הנעמן ולחוף הים של עכו. מלבד הנזק המשמעותי לאיכות המים, ברוב ימות הקיץ היו חופי עכו סגורים לרחצה בשל חשש מזיהום. "עכשיו הכל אמור להיות מטופל על ידי מכון הטיהור".

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מנקים ביחד. חברי "קפה כל העמים"
צילום: מנחם פריד, רשות הטבע והגנים
פה יוקם יער. מתחם "באסה" בהרצליה
באדיבות החברה להגנת הטבע
על גלגלים. עגלת הקניות של "מזרח מערב"
מומלצים