שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  קרן ההשקעות מרקסטון קנתה את תכשיטי מגנוליה
  השקעה גדולה חדשה לקרן מרקסטון: רכשה את רשת התכשיטים ב-30 מיליון דולר במטרה להפוך אותה לרשת בינלאומית

  קרן ההשקעות מרקסטון רכשה את מלוא הבעלות ברשת התכשיטים מגנוליה תמורת כ-30 מיליון דולר.

   

  במרקסטון מתכוונים להרחיב את עסקיה של מגנוליה בחו"ל ולהקים שם עשרות דוכני תכשיטים, בעיקר בארצות הברית ובאירופה, במטרה להפוך אותה לרשת רב לאומית. הקרן תחפש משקיע בינלאומי שיצטרף אליה בהשקעה במגנוליה, ובהמשך תשקול להנפיק אותה בבורסה.

   

  מגנוליה, אחת מהרשתות הגדולות בישראל לשיווק תכשיטים, היא רשת פרטית של תכשיטי כסף מקוריים בבעלותו ובניהולו של אודי כהן, שהקים אותה לפני כעשור וימשיך לנהל אותה גם אחרי העסקה. הרשת מחזיקה בישראל כ-50 דוכני תכשיטים בעיקר בקניונים ומעסיקים כ-350 עובדים.

   

  בנוסף מחזיקה הרשת באמצעות זכיינים וחברות בת וכעשרים דוכנים בארצות הברית, קנדה, אוסטרליה, הולנד ומזרח אירופה. מחזור המכירות של הרשת הסתכם בשנת 2006 ב-100 מיליון שקלים, מתוכם כ-12 מיליון שקלים בחו"ל. 

   

  קרן מרקסטון, המנוהלת על ידי רון לובש, אמיר קס ואליוט ברוידי, קמה לפני שנתיים במטרה להשקיע בישראל. הקרן נמצאת בבעלות של משקיעים פרטיים

  שונים מישראל ומחו"ל, שהעיקרית ביניהם היא קרן הפנסיה של עובדי מדינת ניו-יורק. עד כה גייסה הקרן 800 מיליון דולר. בין אחזקותיה העיקריות של הקרן נמנים 25% מחברת טכנולוגיית ההשקייה נטפים, חברת הטקסטיל נילית, רשת הספרים סטימצקי ובית ההשקעות פריזמה. הקרן החזיקה גם ב-75% מדפי זהב, אך מכרה אותן באוגוסט לקרן ההשקעות בבקוק אנד בראון תמורת 123 מיליון דולר. 


  פורסם לראשונה 02/10/2007 19:13

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים