שתף קטע נבחר

תביעה: איזי פורקס מתגמלת סוכנים על הפסדי הלקוחות

בתביעה שהוגשה לבית המשפט המחוזי טוען לקוח לשעבר של חברת ההשקעות במט"ח כי היא תיגמלה את סוכניה באופן בלתי מוסרי ובלתי חוקי, על הפסדיהם של הלקוחות ולא על רווחיהם. איזי פורקס: הטענות יתבררו בבית המשפט

שיטת התיגמול של איזי פורקס מחייבת את סוכניה לפעול לכך שלקוחותיה יאבדו בסופו של יום את כל כספם. כך טוען דן הרוניאן, ד"ר לפיסיקה, בתביעה שהגיש לבית המשפט המחוזי בתל-אביב נגד החברה ובכירים בה, תביעה בה הוא תובע מהחברה נזקים של  3.6 מיליון שקלים בגין 610 אלף דולר אותם הפקיד לטענתו במהלך שנת 2006, ואשר לטענתו ירדו לטימיון.

 

הרוניאן טוען באמצעות עורכי הדין גיל דחוח, ליאת ארזי ואסף ברם כי חברת ההשקעות במט"ח נהגה לגייס את לקוחותיה באמצעות סוכנים אותם תיגמלה בשיטת עמלות, במסגרתה הסוכנים מרוויחים או מפסידים בהתאם להפסדי הלקוחות אותם גייסו ולא בהתאם לרווחיהם.

 

כך, סוכנים שלקוחותיהם עזבו את החברה כשהם במצב רווחי או מאוזן, נקנסו וסוכנים שלקחותיהם הפסידו, למעשה הרוויחו. שיטת תיגמול זו, טוען הרוניאן לא רק שמעמידה את הסוכנים במצב של ניגוד עניינים מובנה אלא שהיא אף בלתי חוקית ובלתי מוסרית.

 

"שיטת תגמול מחרידה זו" נטען בכתב התביעה, "מחייבת את סוכני איזי פורקס לשאוף ולפעול לכך שבסופו של דבר לקוחות איזי פורקס – אותם גייסו הסוכנים - יפסידו את כל כספם".

 

מחברת איזי-פורקס נמסר בתגובה: "התובע, ד"ר בהשכלתו, סחר בשנים האחרונות בתחום המט"ח באמצעות מס' גופים.

התובע הפסיד כספים רבים ואין אנו רוצים לשפוט אדם בשעת צערו. טענותיו בקשר לסיבת הפסדיו, יתבררו בבית המשפט.

חשוב לציין, כי חברת איזי-פורקס אינה בית השקעות, אלא פלטפורמה למסחר בלבד, דרכה פועלים הסוחרים על פי שיקול דעתם הבלעדי.

 

"בנוסף, מתריעה איזי-פורקס בפני לקוחותיה על הסיכונים הגלומים במסחר במט"ח הן בעל פה והן בפרסומי החברה במדיה. איזי פורקס, הינה חברת המט"ח היחידה בארץ המחוייבת למקצועיות ושקיפות בשל היותה חלק

מקבוצה בינלאומית המפוקחת ופועלת לפי רשיונות של הרשויות לנירות ערך בשלוש יבשות שונות (אמריקה, אוסטרליה ואירופה)".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הלקוח מפסיד איזי פורקס מרוויחה
צילום: index open
מומלצים