שתף קטע נבחר

ג'נסיס מדיחה את ירון פולק שהורשע באחזקת צילומי קטינים

ירון פולק, שכיהן דירקטור ושותף בקרן ההון סיכון, הודה והורשע היום בהחזקת צילומי קטינות – מסיים את דרכו כשותף בג'נסיס. פולק (57), דמות מוכרת בתעשיית ההיי-טק המקומית, כיהן בשורת תפקידים בכירים, אך הטביע את חותמו בעיקר כמנכ"ל נס טכנולוגיות

קרן ג'נסיס פרטנרס, מדיחה את ירון פולק (57), דירקטור ושותף בחברה שעות אחדות לאחר, שהורשע על פי הודאתו בהחזקת פרסומי תועבה של קטינות בצילומי סטילס ווידיאו.

 

"ג'נסיס פרטנרס החליטה לסיים את ההתקשרות עם פולק. ההחלטה התקבלה שעות אחדות לאחר שנודע לג'נסיס על הרשעתו של פולק בבית משפט. ג'נסיס פרטנרס למדה הבוקר על המקרה, ולאור זאת החליטו הצדדים לסיים לאלתר את ההתקשרות העסקית ביניהם", נמסר הערב על ידי קרן ההון סיכון.

 

פולק הוא דמות מוכרת בנוף ההיי-טק המקומי. במהלך שני העשורים האחרונים, התמקד פולק בתחום התוכנה לארגונים וכיהן בשורת תפקידים בכירים, אך הטביע את חותמו בעיקר כמנכ"ל נס טכנולוגיות.

 

כתב האישום שהגישה היום פרקליטות מחוז המרכז הפך לשיחת היום בתעשיית ההון סיכון המקומית. על פי כתב התביעה, פולק גלש באתרים שונים באינטרנט שבהם הוצגו תמונות פורונגרפיות וסרטוני וידאו של קטינות בעירות מלא וחלקי ובמחשבו הביתי נתפסו מאות תמונות וקטעי וידאו עם תוכן שכזה.

 

לאחר שהודה במשפט - ביקשה התביעה להרשיעו, אך סניגורו ביקש טרם ההרשעה לשלוח אותו לשירות המבחן, שהמליץ שלא להרשיע את פולק ולהסתפק בהטלת עונש של 100 שעות עבודה.

 

בפסק הדין החליט השופט חנוך פדר לדחות את המלצת שירות המבחן ולהרשיע את פולק. מהדיונים במשפט עולה כי פולק הביע חרטה על מעשיו והסביר כי העיסוק בפורנוגרפיה נעשה מתוך התמכרות שנבעה מתחושת בדידות הקשורה לעבודתו, שחייבה נסיעות רבות לחו"ל. בכתב התביעה ציין סנגורו של פולק כי בעקבות ההליך הפלילי וחשיפת העיסוק בפורונגרפיה למשפחתו הנאשם הביע רצון לעבור הליך טיפולי שיקומי.

 

השופט קבע כי "מדובר במעשים שאינם מעידה חד מקרית, מזדמנת או חד פעמית, כי אם בעבירה שהתפרשה על פני תקופה ארוכה". השופט הוסיף כי עצם החזקת חומרים כאלה שנושאם הוא קטינים יש בה להעצים את חומרת העבירה.

 

"הרשעה במקרה דנן מעבירה מסר חשוב של הוקעה חברתית וסלידה מן המעשים, ולדידי, האינטרס הציבורי אינו יכול לסבול הימנעות מהרשעה", קבע השופט והוסיף כי לזכותו של פולק יעמדו כל זכויותיו במשך שנים רבות, הודאתו המיידית, אופיו הטוב ותרומתו לחברה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים