שתף קטע נבחר

ועדת המעקב לערבים: שלמו ארנונה

ראשי רשויות ערביות וחברי ועדת המעקב של ערביי ישראל יצאו לרחובות נצרת ואום אל-פאחם וחילקו לתושבים מנשרים, בהם נכתב מדוע חשוב לשלם ארנונה. ח"כ זחאלקה: "אם הרשויות המקומיות שלנו יתמוטטו - יהיה בכך מסר רע מאוד, לפיו הערבים אינם מסוגלים לנהל את ענייניהם"

חברי ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל יצאו היום (שבת) בקמפיין יוצא דופן, למען תשלום ארנונה ברשויות המקומיות הערביות. במסגרת הקמפיין חילקו חברי הוועדה, ובהם היו"ר שאוקי חטיב, ח"כ ג'מאל זחאלקה (בל"ד) וראשי מועצות מנשרים לתושבים בנצרת ובאום אל-פאחם הקוראים לשלם ארנונה לרשויות המקומיות.

 

על-פי נתוני משרד הפנים, אחת הסיבות העיקריות להלנת שכר ברשויות הערביות ולגרעונות היא אי תשלום מסי ארנונה ומים. 

 

במנשרים הוסבר לתושבים מדוע חשוב לשלם ארנונה: "הגנה של השלטון המקומי שלנו בפני המדיניות הרשמית - פירושה הגנה על ערינו וכפרינו. המדיניות הזאת הביאה לחניקת השלטון המקומי שלנו ודחיקתו לעבר התמוטטות כוללת בעתיד, דבר שעלול לפגוע בערינו ובכפרינו. בואו ונעמוד יחד מול הסכנות הללו ונשתתף בהגנה על השלטוו המקומי שלנו ונציל אותו מהתמוטטות. שלמו את חובותיכם הכספיים, את הארנונה וחשבונות המים לרשויות המקומיות".


אחוז גבייה נמוך. מחלקים מנשרים לנהגים (צילום: מוחמד ותד)

 

"מדובר בקמפיין כולל, שבמסגרתו נחלק כרוזים בכל היישובים ונקיים אסיפות. מחובתנו לעשות הכל כדי להציל את הרשויות המקומיות", הסביר ל-ynet ח"כ זחאלקה. "אין זה הצעד הראשון בנושא זה. אני עצמי יזמתי חוק שנמצא בוועדת הכנסת לקראת קריאה שנייה ושלישית, אשר במסגרתו נבחר ציבור - חבר מועצה, עירייה או כנסת, שאינו משלם את הארנונה - יפוטר. זוהי תופעה רחבה, וכפי שלמדנו היא קיימת בכ- 75 רשויות מקומיות, חלק גדול מהן הן רשויות ערביות".

 

ומה אמרו התושבים? "נתקלנו בתגובות חיוביות בדרך כלל", אומר ח"כ זחאלקה. "אני חושב שקמפיין זה ייצור אווירה אחרת. אנו לא עושים זאת כדי להגן על ראש עיר כזה או אחר, אלא כדי להציל את הרשויות המקומיות. אם הרשויות המקומיות שלנו יתמוטטו - יהיה בכך מסר רע מאוד, לפיו הערבים אינם מסוגלים לנהל את ענייניהם. הדבר ייפגע גם בדרישותנו לניהול עצמי בתחום החינוך, למשל. מעבר לכך, ברגע שאני, כנבחר ציבור, עושה הכל כדי להביא לתשלומי ארנונה, יהיה לי את התוקף המוסרי לדרוש גם מהממשלה שתעשה הכל בתורה. זוהי חובתו של כל איש ציבור ערבי".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ זחאלקה מחלק מנשרים
צילום: מוחמד ותד
מומלצים