שתף קטע נבחר

האנרכיסטים "עשו הצגה" בכנס על שוויון בנטל

האנרכיסטים "היכו" בהצגה צעיר ששכב על הרצפה וצעקו "תהרגו אותו, אני לא הולך לצבא. תגייסו אותו בכוח". שלמה וישינסקי שנאם בכנס זכה לכינוי "נאצי"

בכנס של "הפורום לשוויון בנטל", שהתקיים אמש (יום ה') במלון שרתון בתל-אביב, ערכה קבוצה של אנרכיסטים מפגן מחאה נגד היוזמה להביא לכך שהנטל יתחלק באופן שווה בין אזרחי המדינה לפי חוק.

 

במהלך נאומו של נשיא המכון הישראלי לדמוקרטיה, ד"ר אריק כרמון, פרצו כמה אנרכיסטים לקדמת האולם והחלו בהצגה. "תהרגו אותו, אני לא הולך לצבא, תגייסו אותו בכוח", אמרו האנרכיסטים. קבוצה של צעירים "היכו" בהצגה בחור ששכב על הרצפה.

 

זהרה ברגר-צור מהנהלת הפורום סיפרה: "הם באו על מנת ליצור פרובוקציה ולפוצץ את הכנס. הם קראו קריאות שונות, בהן  'מי שמתגייס הוא רוצח', ואף קראו לשחקן שלמה וישינסקי 'נאצי'. במקום התפתחה מהומה, הוא ניסה לדבר איתם, אך הם נהגו באלימות. אנשים שנכחו בכנס החלו לקרוא להם לצאת משם ובהמשך הגיע מאבטח של המלון כדי להוציא אותם. מחוץ לכנס, במבואה הם עמדו והמשיכו לצרוח צרחות מזוויעות כנגד".

 

"הפורום לשוויון בנטל" היא עמותה אזרחתית-חברתית הדוגלת בסולידריות חברתית שהוקמה לנוכח מציאות של אי-שוויון חריף בתרומה למדינה בשירות צבאי בסדיר ובמילואים. "שיעור גיוס הולך ופוחת, פטורים גורפים בחוק ותופעת ההשתמטות אשר הפכה מכלימה ובושה לכדי גאווה. מציאות זו משקפת אי שוויון ואפליה בין האזרחים עימו איננו מסוגלים להשלים עוד", אמרו מארגני הכנס. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההצגה של האנרכיסטים
צילום: חברת גלית
מומלצים