שתף קטע נבחר

קנדה: פועל נדרש לשלם 83,700 דולר עבור גלישה סלולרית

פועל נפט קנדי ממדינת אלברטה שבקנדה, קיבל את המושג "חבילת גלישה חופשית" פשוטו כמשמעו. כעת הוא נדרש לשלם לחברת הסלולר שלו 85,000 דולרים לאחר שהוריד קבצים גדולים וצפה בסרטים במחשב הנייד שלו

פיוטר סטניאז'ק, בוחן בארות נפט וגז בן 22 מאלברטה, קנדה הפך השבוע לכוכב תקשורת – בגלל שאביו התלונן לעיתונות על חשבון הסלולר שקיבל בנו: 85,000 דולר קנדי שהם 83,700 דולר אמריקני.

 

אביו של פיוטר, הנושא גם הוא את אותו השם, הסביר כי בנו חשב שיוכל לגלוש באינטרנט עם הטלפון הנייד שלו, במסגרת "חבילת גלישה בלתי מוגבלת", שרכש מ-Bell Mobility עבור המחשב הנייד שלו תמורת עשרה דולרים קנדיים. פיוטר הבן, שלא חשד כי "חבילת הגלישה הבלתי מוגבלת" לא כוללת את תעריפי זמן האוויר, אלא רק את התשלום עבור התוכן הסלולרי – הוריד סרטים למחשבו, צפה בווידאו ובתכנים זוללי רוחב פס אחרים, וכך הגיע לסכום האסטרונומי של 60,000 דולר קנדי בחודש גלישה אחד, שבתוספת ריבית תפח ל-85,000 דולר קנדי.

 

"הוא עובד בשדה הנפט, לבדו בצריף. מה כבר יש לו לעשות? להשתכר או לגלוש באינטרנט", אמר פיוטר האב, לכתב רויטרס בקלגרי. חברת Bell Mobility במחווה של רצון טוב, הפחיתה את התשלום ל-3,400 דולר קנדי בלבד, אך פיוטר האב עדיין זועם: "זה עדיין יקר. מי יכול להרשות זאת לעצמו?".  דובר חברת Bell Mobility הסביר כי התוכנית עליה היה מנוי פיוטר הבן אינה מיועדת להורדה של קבצים גדולים למחשב, והדבר מצוין בפירוש בחוזה.

 

פיוטר הבן, אגב, סירב לדבר עם התקשורת בטענה המקורית כי לאחר שקיבל את החשבון הסלולרי האחרון שלו - הוא חושש מחיובים גבוהים נוספים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החשבון עבור גלישה: 83,700
צילום: Sagem Communication
מומלצים