שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  החל מחודש מאי: מצב חשבון בקופות הגמל באינטרנט
  בהמשך לחוזר משרד האוצר, יספקו קופות הגמל וקרנות הפנסיה שירות לעמיתים באמצעות אתרי אינטרנט מאובטחים, שיאפשרו לכל עמית להיכנס לחשבונו בקופות ולבדוק את מצבו בזמן אמת

  בהמשך לחוזר משרד האוצר, החל מתחילת מאי יספקו קופות הגמל וקרנות הפנסיה שירות לעמיתים באמצעות אתרי אינטרנט מאובטחים, שיאפשרו לכל עמית להיכנס לחשבונו בקופות ולבדוק את מצבו בזמן אמת. זאת, כחלק מדרישת האוצר לספק שקיפות נתונים כלפי ציבור החוסכים.

   

  כחלק מהשירותים שיינתנו על ידי קופות הגמל וקרנות הפנסיה יוכלו העמיתים להיכנס לחשבונם ולעקוב אחר עדכונים שונים כמו שינוי כתובת, הפקדות, משיכות, מעבר בין מסלולים ועוד.

   

  עד כה סיפקו הבנקים את שירותי התפעול עבור קופות הגמל והקרנות שהם ניהלו, אך על פי החוזר של משרד האוצר אסור להם לספק שירותים אלו יותר, מה שיחייב את החברות והגופים המנהלים הקמה של מערך כזה.

   

  כתוצאה מיישום ועדת בכר, מכרו הבנקים את ניהול קופות הגמל שבניהולם, ולפיכך ייאלצו הגופים הפרטיים הגדולים בכללם פריזמה, כלל ביטוח, הראל, אקסלנס ופסגות אופק, שרכשו נכסים במעלה מ-100 מיליארד שקל להעביר באופן מדורג עד סוף 2009 את התפעול לגופים פרטיים.

   

  לקראת יישום דרישות האוצר השיקה כבר השבוע חברת תפעול גמל, העוסקת בתפעול קרנות פנסיה וקופות גמל יחד עם חברת יוניק תעשיות תוכנה, מערך מידע על נתוני עמיתים בקרנות הפנסיה וקופות הגמל זאת באמצעות מערך מחשובי לתמיכה באמצעות האינטרנט.

   

  לאחרונה הודיעה תפעול גמל על הסכם למתן שירותי תפעול לחברת מיטב ולקרן הפנסיה שהיא מנהלת, ועל גיוס פרטי של כ-2 מיליון שקל.

   

  מוטי כהן, מנכ"ל תפעול גמל: "מערך זה נועד לשמש את הגופים המנהלים קופות גמל וקרנות פנסיה להציג נתונים מלאים לעמיתיהם באתר האינטרנט שלהם או באתר נפרד - לפי בחירתם בהתאם לחוזר משרד האוצר. ".

   

  לדברי אבי תורן, סמנכ"ל יוניק "מערך התמיכה, יאפשר לגופים המנהלים שקיפות כלפי עמיתי הקופות והקרנות, שיוכלו באמצעות האינטרנט להתעדכן באופן שוטף על מצב חשבונם תוך שמירה על פרטיותם ואבטחת הנתונים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "החל מחודש מאי: מצב חשבון בקופות הגמל באינטרנט"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים