שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  צילום: ויז'ואל/פוטוס

  חני נחמיאס: "כל אזרח צריך להחזיק בכרטיס אָדי"

  השחקנית חני נחמיאס עדיין נפעמת כשהיא מספרת על זוג חבריה שתרמו את אברי בנם בן ה-6. ראיון עם שוש עטרי שבו צפתה ריגש אותה עד דמעות ודחף אותה לחתום ולהצטרף. "אנחנו צריכים לעשות כאן ועכשיו את מה שאנחנו יודעים בוודאות שיתרום לנושא"

  החתימה

  חתמתי על כרטיס אָדי לפני יותר מ-15 שנה.

   

  ההתלבטויות

  יש מחשבות, בעיקר האם כשאתה לוקח כרטיס כזה אתה מזמין עליך משהו מהגורל? זה משהו מיסטי, כאילו בהצטיידות בתעודה כזאת אתה מאפשר לגורל לזמן את זה. יש אנשים שמאמינים בזה, אבל כמובן שזה שטויות.

   

  הגורם

  ראיתי את שוש עטרי בראיון בטלוויזיה שבו היא סיפרה על התרומה שקיבלה ועשתה פנייה נרגשת לקהל בבית. זה ממש גרם לי לדמוע. עוד באותו ערב התקשרתי למספר שהופיע על המרקע.


  החשש מתחיית המתים נראה לי כאגדה עתיקה (צילום: עפר עמרם)

   

  התגובות

  סיפרתי לבעלי וכשהכרטיס הגיע הוא אמר לי 'אני לא רוצה לראות זה', הוא פחד מעין הרע. יש אנשים שזה מבהיל ומפחיד אותם, אבל הבת שלי גם חתמה.

   

  פגשתי בתורם

  לפני 15 שנים זוג חברים שלי תרם את אבריו של אחד מילדיהם. היו להם בנים תאומים שנפגעו מחיידק בבריכה פרטית. הם אושפזו במחלקה לטיפול נמרץ ואחד מהם לא שרד כתוצאה מכשל חיסוני שהחיידק העיר אצלו. הוא היה בן 6, לפני כיתה א', ואני זוכרת שהדהימה אותי היכולת שלהם, ברגע הכל-כך קשה הזה, להיות מסוגלים לחשוב על זה ולהגיד 'כן'. הערצתי אותם על כך. שם נולדה אצלי התחושה שזאת בעצם חובה.

   

  חותמים עכשיו:

   

  פרויקט תורמים לחיים:

 1. מתלבטים? היכנסו לפורום אדי ב-ynet

   

  כולנו שווים

  אני לא מבדילה בין דם נוצרי, יהודי או מוסלמי. אדם הוא אדם ואם מישהו זקוק לתרומה, הוא צריך לקבל אותה. יכול להיות שאם הייתי צריכה לבחור בין ילד של חברה או ילד זר, שלא נדע, אז הייתי מבקשת שהתרומה תבוא לילד של החברה, עניי עירך קודמים. אבל בטח לא על רקע של הבדל דת ומין.

   

  התרומה והדת

  החשש סביב תחיית המתים נראה לי סוג של אגדה עתיקה ומשוללת היגיון. אדם באמונתו יחיה. אני לא חושבת שצריך להכריח אנשים שאמונתם לא מאפשרת להם לעשות את מה שאני קוראת לו 'מצווה'. מצד שני, אני מחשיבה את עצמי אדם מסורתי, אבל אני לא חלק מן הזרם הדתי. למרות ששלמות גופי מאוד חשובה לי, אנחנו צריכים לעשות כאן ועכשיו את מה שאנחנו יודעים בוודאות שיתרום לנושא. העולם הבא הוא סימן שאלה אחד גדול. אם עשית מצווה, אולי אלוהים ישלים לך את החסר בעולם הבא?

   

  מילה לספקנים

  כל אזרח צריך שתהיה לו תעודה של אָדי. שנהיה בריאים ולא נזדקק, אבל אם איבדנו מישהו קרוב ואנחנו יכולים להציל בעזרתו מישהו אחר, לתת חיים למישהו אחר, אז זאת זכות. תרומה מצילה חיים. 


  רוצים לראות מי עוד חתם על כרטיס אדי ומפציר גם בכם להציל חיים? לחצו כאן


 2. לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עפר עמרם
  גם הבת חתמה. חני נחמיאס
  צילום: עפר עמרם
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים