שתף קטע נבחר

בריכת שחייה פרטית, לא רק למיליונרים

כבר לא צריך וילה ולא צריך המון כסף כדי ליהנות מאפשרויות שכשוך ביתיות. תמורת כמה מאות שקלים במקרה הטוב, או אלפי שקלים במקרה הרע, גם אתם יכולים להקים קאנטרי משפחתי על הגג, בחנייה או בחצר, ומדובר בטרנד שתופס תאוצה הקיץ. ומה לגבי בזבוז המים? לדברי היבואנים, מילוי חד פעמי של הבריכה מחזיק מעמד במשך שלוש עונות ברציפות

     

 

לבריכה שחיה עילית (כלומר, שמונחת על הקרקע) יש מספר יתרונות: מחיר זול (בוודאי בהשוואה לחפירת בריכה ולעלויות התחזוקה השוטפות), אפשרות להרכבה ופירוק על פי הצורך והעונה, אחזקה זולה ומגוון מידות וצורות, שאפשר להתאים לתנאי השטח.

 

המחירים לבריכות עיליות מתחילים בכ-500 שקל (לדגם המשפחתי הפופולרי) ומגיעים בשיאם עד ל-15 אלף שקלים. המחירים כוללים גם משאבה ופילטר מתאים. אם אתם שוקלים להמיר את המנוי לקאנטרי קלאב בשחייה על בסיס ביתי, הנה כמה עצות טובות ומידע שימושי:

 

1. בבריכות עיליות אין צורך במילוי חוזר של הבריכה במים. בשימון נכון במסננים, במשאבה ובחומרי הכלרה, ניתן להשתמש באותם מים עד שלוש עונות ברציפות ללא החלפה. בעת ריקון הבריכה, ניתן לנצל את המים להשקיית הגינה.
2. מאחר שהבריכה היא מבנה אירעי, אין צורך בקבלת רישיונות בניה או בתשלום מיסים והיטלים כלשהם.
3. ניתן להקים בריכה בחצר מרוצפת או על דשא, במגרש חנייה, על הגג או אפילו במרתף. מומלץ להציב אותה באזור שחשוף לשמש רק כמחצית מהיום, מצב שייאפשר לחסוך בחומרי חיטוי ויוריד באופן ניכר את כמות החיידקים במים. 
4. אם ברצונכם להציב את הבריכה על גג הבניין או במרפסת, יש לבדוק בעזרת מהנדס בניין שהמבנה יוכל לעמוד בעומס המשקל שיוצרים המים בבריכה.

5. מתלבטים לגבי גודל הבריכה? קחו בחשבון השארת שטח פנוי שייאפשר מעבר סביבה. בבריכות בעלות מסגרת חיצונית יש לחשב גם את שטח תמיכת הצד.

6. לא לשכוח: ליד הבריכה צריכות להיות נקודות חשמל ומים.

7. חשוב להקפיד על הנחת הגנה מתאימה, מחומר שאינו אטום למים, מתחת לבריכה. יש לאפשר למים הזולגים מהבריכה לחלחל דרך יריעת ההגנה, כך שלא יצטברו מים עומדים בהם תתפתח ירוקת בעלת ריח רע.

8. חיטוי הבריכות נעשה באחת משתי דרכים: כלור (בעזרת מצוף כלור) ומלח (בעזרת מתקן מלח). הניקוי במלח מותיר את מי הבריכה נעימים יותר, והמחיר לק"ג מלח נמוך משמעותית בהשוואה לכלור, אך מתקן המלח עולה כ-1,400 שקל, לעומת מצוף הכלור שעולה פחות ממאה שקל.

9. הקפידו לרכוש בריכה, משאבה ופילטר שעברו בדיקה של מכון התקנים. מומלץ לוודא שהאחריות למוצרים נאותה, ושלחנות או לחברה יש גם חלקי חילוף.

 


 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא לשכוח קרם הגנה
צילום: ablestock
לאשה בפייסבוק
מומלצים