שתף קטע נבחר

בדרך: היתר בנייה למיזם פרישמן דיזנגוף בת"א

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בת"א אישרה את תוכנית העיצוב והפיתוח של פרויקט פרישמן-דיזנגוף. בכך נסללת הדרך להוצאת היתרי בנייה בפינת הרחובות. בתכנון: מגדל מגורים בגובה 26 קומות

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בתל אביב אישרה אתמול (ד') את תוכנית העיצוב האדריכלית והפיתוח הסביבתי של פרויקט פרישמן-דיזינגוף. אישור זה סולל את הדרך להוצאת היתרי בנייה לפרויקט שיעלים את הבור הנמצא בפינת הרחובות כבר מספר שנים. במקום מתוכנן להיבנות מגדל מגורים בגובה 26 קומות.

 

דורון ספיר, סגן ראש העיר ויו"ר ועדת תכנון ובנייה אמר: "באה לסיומה סאגה של כמה עשורים שיצרה מפגע גדול באזור, ממש פצע פתוח בלב בעיר. עכשיו הפינה תפותח ובסופו של דבר תראה הרבה יותר טוב ממה שיש שם עכשיו".

 

היזמים של הפרויקט הם חברת אירו סאט הנמצאת בשליטתם של היהלומן אברהם נמדר ואיש העסקים רוני פלד שרכשו את השטח לפני כשנתיים תמורת כ-15 מיליון דולר. ההשקעה בפרויקט נאמדת בכ-145 מיליון שקל והקבלן המבצע יהיה א. דורי. 

 

לבניית הפרויקט היו מתנגדים רבים בגלל העובדה שהוא נמצא בתחומי העיר הלבנה שלא מאשרת בנייתם של מגדלים בכל האזור אולם כל ההתנגדויות נדחו משום שהתוכנית המקורית הופקדה עוד לפני הכרזת האזור כעיר הלבנה.

 


פורסם לראשונה 27/08/2008 21:00

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביגיל עוזי
יועלם? הבור ברחוב דיזנגוף פרישמן
צילום: אביגיל עוזי
מומלצים