שתף קטע נבחר

סקירה: עכבר BlueTrack קטן של מיקרוסופט

ה-Mini Mouse של מיקרוסופט אמור לעבוד בצורה יעילה גם על משטחים מאתגרים כמו עץ, שיש ושטיחים - אם אלה המקומות בהם אתם משתמשים במחשב הנייד שלכם. בדקנו

כמה פעמים מצאתם עצמכם מתוסכלים כשהעכבר לא עבד טוב על השטיח, השיש במטבח או משטח עץ מחוספס? סביר להניח שאפס פעמים - או מספר מאוד קרוב לזה. לרוב אנחנו עובדים על שולחן, או על משטח ייעוד לעכבר.

 

בכל זאת, מיקרוסופט תשווק מספר עכברים בטכנולוגית BlueTrack שאמורה להיות טובה יותר מאופטית או לייזר, ולעבוד כמעט על כל משטח - פרט למשטחים שקופים. בפועל, ה-Explorer Mini Mouse אותו בדקנו לא הציג ביצועים גבוהים יותר באופן משמעותי מהעכבר האופטי הפשוט איתו אנחנו משתמשים בדרך כלל, זאת גם כשבדקנו אותם על שטיח מחוספס, מלוכלך, ובעייתי במיוחד.

 

לא לבעלי אצבעות ארוכות

ה-Mini Mouse הוא עכבר אפור קטן עם עיטורי כרום, המיועד למחשבים ניידים. העכבר אמנם אסטתי במידה מסויימת (האור הכחול בתחתית, לטעמנו, מוגזם ומיותר), אבל העיצוב הזה הוא דווקא בעוכריו - והוא מתלכלך הרבה יותר מהר מכל עכבר אחר בו השתמשנו.

 

מבחינת שימושיות הוא די סטנדרטי - נוסף על שני הלחצנים הרגילים יש לו גלגלת המשמשת גם כלחצן שלישי, ושני כפתורים בצד הניתנים לתכנות  - לניווט קדימה ואחורה בדפדפן, למשל. מספר פעמים לחצנו באופן בלתי רצוני עליהם - ובאופן כללי הוא לא נוח לבעלי אצבעות ארוכות.

 

העכבר הוא אלחוטי, בטכנולוגיית 2.4 גיגהרץ - והוא עבד לנו בצורה חלקה ללא כל הפרעה מהנתב ומעכברים וציוד אלחוטי אחר שנמצא בחדר.

 

הטווח המוצהר שלו עומד על 10 מטרים. ובדומה ל-Arc אותו בדקנו בשבוע שעבר, גם אותו העמדנו במבחן המרחק - וגם הוא עמד בזה יפה, כאשר עמדנו בחדר השני ועל פי הוראות שניתנו בצעקות שיחקנו איתו והקלקנו על הלחצנים.

 

במשך שבועיים בהם השתמשנו בעכבר יום-יום לא היינו צריכים להחליף את סוללת ה-AA הבודדת. המשדר הקטן איתו הוא מגיע נצמד על מגרעת בתחתית העכבר - ומכבה אותו, על מנת להאריך את חיי הסוללה- כאשר לוקחים את העכבר ממקום למקום בשקית הבד המצורפת.

 

ה-Mini Mouse צפוי להיות משווק בחודש נובמבר ומחירו צפוי לעמוד על 200-250 שקלים, על פי מיקרוסופט.

 

ציון:


 

יתרונות: חיי סוללה טובים, קומפקטי, מדוייק ועובד גם מרחוק.

חסרונות: לא נוח לבעלי אצבעות ארוכות, מיקום כפתורים בעייתי, מתלכלך.

שורה תחתונה: לבעלי ידיים לא-גדולות שנמצאים בדרכים.

 

טכנולוגיה: BlueTrack, אלחוטי (2.4GHz RF) עד 10 מטר, עם מקלט USB.

אספקת חשמל: סוללת AA.

תאימות: Windows XP/Vista, Mac OS X.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים