שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ההיסטוריון כץ יתנצל בפני לוחמי 'אלכסנדרוני'

  ביקש לסגת מהסכם הפשרה, לפיו הוא אמור להתנצל על מחקרו בדבר הטבח בטנטורה, בטענה שהסכים לו רק בעקבות לחצים שהפעילה עליו משפחתו. אבל השופטת לא קיבלה טענה זו, ונתנה תוקף של פסק דין להסכם הפשרה

  שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, ד"ר דבורה פלפל, נתנה תוקף של פסק דין לפשרה בין החוקר תיאודור כץ לבין לוחמי חטיבת אלכסנדרוני.
  לוחמי החטיבה הגישו תביעת דיבה נגד כץ בעקבות מחקר שפירסם, במסגרת עבודת המאסטר שלו באוניברסיטת חיפה, שבו כתב כי במלחמת 1948 הרגו לוחמי החטיבה 200 פלסטינים, תושבי הכפר טנטורה, לאחר שכבשו את הכפר, וקברו את גופותיהם במקום בו נמצא היום מגרש החניה של חוף דור.
  בשבוע שעבר הגיעו הצדדים לפשרה, לפיה כץ יפרסם התנצלות בכלי התקשורת ובה יכתוב שאין כל יסוד לטענתו כי לוחמי החטיבה ביצעו את הטבח. היום (ה') אמר כץ בבית המשפט כי הוא מבקש ליסוג מהסכם הפשרה, שכן הסכים לו קודם לכן רק בעקבות לחצים שהפעילה עליו משפחתו.
  ואולם השופטת לא נענתה לבקשתו של כץ, ואמרה כי בית המשפט אינו בימת תיאטרון וכאשר מגיעים לפשרה במסגרת משפטית, יש לכבד ולקיים אותה. היא נתנה תוקף של פסק דין להסכם הפשרה, לפיו יתנצל כץ על הדברים שכתב במחקר.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ערן (יופי) כהן
  תיאודור כץ. ייאלץ להתנצל בכלי התקשורת
  צילום: ערן (יופי) כהן
  מומלצים