שתף קטע נבחר

צילום: AP

בגלל הירי: אין מסיבות סילבסטר בבאר-שבע

ראש העיר ופיקוד העורף הנחו לא לקיים מסיבות של יותר מ-100 משתתפים ולהימנע מהתקהלויות. סגן מפקד פיקוד העורף, תא"ל אברהם בן דוד, הודיע כי בשל המצב - לא יתקיימו לימודים בבאר-שבע עד סוף השבוע

סגן מפקד פיקוד העורף, תת-אלוף אברהם בן דוד, ביקר בצהריים (יום ד') בבית-הספר שנפגע מרקטה ששוגרה לעבר באר-שבע, ואמר כי "אנו עדים להתרחבות של הירי לטווח של בין 30 ל-40 ק"מ". בתדרוך עיתונאים אמר בן דוד, כי על-פי ההנחיה של פיקוד העורף יבוטלו מסיבות הסילבסטר בעיר. "אין מסיבות של יותר מ-100 איש", אמר.

 

בן דוד התייחס לפגיעת הרקטה בכיתה ולהרס הרב שנגרם. לדבריו, ההנחיה

של פיקוד העורף לבטל את הלימודים בבאר-שבע הצילה חיים, בשל הפגיעה הישירה בבית הספר. "כל יום יש הערכות מצב ולאור קריטריונים נוכחיים, בשלב זה עד סוף השבוע לא יתקיימו לימודים". גם באוניברסיטת בן-גוריון לא יתקיימו לימודים עד יום ו'.


כדורי המתכת ברקטה שפגעה בבית הספר (צילום: ירון ברנר) 

 

הרקטות ששוגרו בבוקר מרצועת עזה, פגעו בעיר ללא התרעה מוקדמת. "הבוקר היתה תקלה במערכת ההתרעה, שכבר תוקנה", אמר בן דוד. "הצופרים תקינים ונשלים בתוך 48 שעות את הפערים. מעבר לצופרים יש את הגל השקט ויש פריצה של התקשורת שמודיעה באיזה אזור יש התרעה".

 

הוא התייחס לטענות התושבים, לפיהן המקלטים מוזנחים ובלתי שמישים. לדבריו, "שלשום נתנו הנחיה לפתוח את כל המקלטים ולוודא שהם מוכנים. אין צורך לשהות המקלטים, צריך להיות קרוב אליהם". לדבריו, "יש להגיע בתוך דקה למקלט או הביתה. בדרך כלל רוב הנפגעים שלנו הם אנשים ששהו בחוץ. יש להיכנס לתוך המבנה ואם יש מרחב מוגן להיכנס לשם".

 

בן אברהם ציין כי הרקטה שפגעה בבית הספר יוצרה בסין ושונה מרקטת קסאם רגילה. "היא כבדה יותר ביחס לרקטה, ופוטנציאל הנזק הרבה יותר גדול. יש בה כדורי מתכת שמגיעים עד למרחק של מאה מטר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החור שנפער בקיר הכיתה
צילום: ירון ברנר
הנזק שנגרם בבית הספר
צילום: ירון ברנר
מומלצים