שתף קטע נבחר
צילום: רויטרס

ביתך נפגע מטיל? אולי תקבל פטור מארנונה

על פי משרד עורכי דין המתמחה בחיובי רשויות, בעל נכס שנפגע מטיל יוכל לדרוש פטור מיום הפגיעה ועד לתום השיפוץ. מפעלים אשר אינם פועלים בשל הוראות צה"ל זכאים גם כן להנחות ופטורים בתשלום הארנונה

"בעל נכס שנפגע באופן ישיר מקסאם או גראד ולא ניתן לעשות בו שימוש, יכול לדרוש מהעירייה פטור מחובת תשלום הארנונה מיום הפגיעה ועד לגמר השיפוץ", אומר עו"ד עדי מוסקוביץ ממשרד פלג כהן דויטש מוסקוביץ' המתמחה בחיובי רשויות, ארנונה והיטלים.

 

 

לדברי מוסקוביץ, מאות מפעלים ועסקים בדרום אשר אינם מאיישים את עסקיהם - בהתאם לדרישת פיקוד העורף, זכאים גם הם לקבל הנחות ופטורים בתשלום הארנונה בהתאם למשך התקופה בה הנכס הושבת ובכפוף לאופי הפגיעה.

  

בנוסף, המציאות המלחמתית גורמת לפיקוד העורף להוציא מעת לעת הנחיות שכוללות גם פינוי נכסים. במצב זה, זכאי בעל הנכס לקבל פטור מתשלום הארנונה באופן חד פעמי לתקופה בת חצי שנה, במידה והנכס עומד ריק. במידה והנכס ממשיך לעמוד ללא שימוש מעבר לתקופה האמורה, ניתן לבקש לשנות את סיווגו לתעריף זול יותר, כגון מחנות למחסן.

 

בתוך כך, לרוב, שינוי כזה אשר מתייחס לפרק זמן קצר לא יגרור הפחתה משמעותית, אם כי בעלי נכסים משדרות שנכסיהם עומדים ריקים מזה זמן רב, יכולים לחסוך סכום כסף משמעותי. 

 

לגבי נכסים שממוקמים בעוטף עזה, נקבע בחקיקת משנה כי החל משנת 2006 כל הנכסים בעוטף עזה זכאים להנחה של 50% בתשלומי הארנונה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
בית באשקלון שנפגע מגראד
צילום: גיל יוחנן
מומלצים