שתף קטע נבחר

צילום: AFP

פגיעה במתחם אונר"א, אש בבית חולים בעזה

דובר אונר"א, כריס גינס, אמר ל-ynet כי "שלושה פגזים פגעו במתחם הארגון בעזה. כ-700 בני אדם מצאו מקלט במקום ובשל האש אי אפשר לחלצם". מזכ"ל האו"ם: ברק אמר לי שמדובר ב"טעות מרה". בשכונת תל אל-הווא נפגע בית חולים של הסהר האדום, והוא עולה באש

מתחם אונר"א ובית חולים של הסהר האדום נפגעו: גורמים רשמיים באו"ם ועדי ראייה בעזה מדווחים כי פגזים שירה צה"ל פגעו הבוקר (יום ה') במתחם סוכנות הסיוע אונר"א בעזה. במתחם מסתתרים מאות פלסטינים שנמלטו בעקבות פעולת צה"ל. גורמים ברצועה דיווחו על שלושה פצועים בתקיפה.

 

במקביל, הפלסטינים מדווחים על פגיעה בבית חולים של הסהר האדום בשכונת תל אל-הווא שבפאתי העיר עזה. על-פי הדיווח, בבית החולים כ-500 איש והוא עולה באש. מארגון רופאים לזכויות אדם נמסר כי: "קיבלנו דיווח שהשריפה פרצה בבניין המנהלה בבית החולים. הגיע למקום צוות כיבוי אש, אולם יש קושי בפינוי בית החולים, שבתוכו נצורים בין 400 ל-500 איש, בהם 40 אנשי צוות רפואי ו-15 חולים שלא ניתן להזיזם אלא באמצעות אמבולנס. אנו דורשים מצה"ל לפנות באופן מיידי ופועלים בעניין לתאם הוצאת פצועים מבית החולים".  

 

מבצע בעזה - היום ה-20:

 

דובר אונר"א, כריס גינס, אמר ל-ynet כי "שלושה פגזים פגעו במתחם של אונר"א בעזה. יש שריפה במקום שאנשינו מנסים לכבות בשעה זו. כ-700 בני אדם מצאו מקלט באחד הבניינים, כשכל האזור עולה בלהבות ואי אפשר לחלצם. הם נמצאים בסכנה מיידית. אנו לא מצליחים לכבות את האש כי מדובר בפצצות זרחן לבן, ולא ניתן לפנותם". לדבריו, במחסן וסדנת הרכב שהופצצו היו כחמישה מיכלי דלק. בעקבות הפגיעה נמסרה הודעה מאונר"א כי היא תשעה את פעילותה.

 

הדיווח על תקיפת אונר"א הקדים בדקות אחדות את פגישת שרת החוץ, ציפי לבני, ומזכ"ל האו"ם, באן קי-מון. הנושא נידון בין השניים, על רקע בקשת המזכ"ל להפסקת אש מיידית ברצועה. "הבעתי את מחאתי הקשה, ודרשתי הסברים משרת החוץ על הפגיעה במתקן אונר"א", אמר באן לאחר הפגישה. לדבריו, שר הביטחון, אהוד ברק, אמר לו כי מדובר ב"טעות מרה".

 

בתוך כך דווח כי מתחם בניינים רבי-קומות הופצץ בעזה. במקום נמצאים משרדים של סוכנות הידיעות רויטרס וכמה כלי תקשורת אחרים. ברצועה טענו כי בתקיפה נפצע עיתונאי שעובד עבור הטלוויזיה באבו-דאבי. עובדי סוכנות רויטרס פינו את הבניין ולא שהו בו בזמן התקיפה.

 

הפלסטינים דיווחו שכוחות צה"ל התקדמו בפאתי עזה, ופועלים בשכונת תל אל-הווא. עדי ראייה בעיר עזה מוסרים כי אלפים נטשו את בתיהם, ותושבים רבים אורזים את חפציהם. לפי דיווחים נוספים, טנקים ישראלים הפציצו בניינים בעזה, בהם כמה רבי-קומות. כוחות צה"ל, כך נמסר, מתקדמים לאזורים שאליהם לא הגיעו עד כה במהלך המבצע. ברצועה מעריכים כי צה"ל מבקש ליצור עוד לחץ על חמאס כדי שיביא להפסקת האש.

 

הלחימה נמשכה גם באזורים נוספים בעזה. מקורות פלסטינים דיווחו הבוקר כי אשה ושלושת ילדיה נהרגו בתקיפת צה"ל בבית להיא שבצפון הרצועה. ככל הנראה, לא מדובר בהפצצה מהאוויר. במקביל, עדי ראייה פלסטינים דיווחו כי טנקים ישראלים פגעו בשלושה בניינים גבוהים במרכז העיר עזה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עשן מעל העיר עזה
צילום: רויטרס
לבני ובאן, היום
צילום: AP
כוחות צה"ל בעזה
צילום: AP
מומלצים