שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מחצות: עובדי הרכבת פתחו בשביתה
  האיום התממש. עובדי הרכבת פתחו בחצות בשביתה. ההסתדרות הודיעה כי לא תתמוך בה. הנהלת הרכבת פנתה לבית הדין לעבודה וביקשה צווי מניעה

  מהלילה - רק לא רכבת: עובדי רכבת ישראל פתחו בחצות (יום ה') בשביתה ללא התרעה. ההסתדרות יצרה קשר עם מנכ"ל הרכבת, יצחק (חקי) הראל, והודיעה כי לא תתמוך בשביתה, משום שהיא רואה בה שביתה פראית, בלתי חוקית ובלתי מוצדקת.

   

   

  הרכבת שהייתה אמורה לצאת בחצות ו-20 מחיפה לנתב"ג לא יצאה, ובכך ניתן האות להתחלת השביתה. הנהלת הרכבת פנתה הלילה לבית הדין לעבודה וביקשה צווי מניעה זמניים נגד העובדים במעמד של צד אחד. הדיון בבקשה ייערך הבוקר בשעה 08:00.

   

  מי שמוביל את השביתה הם נציגי ועד התנועה ברכבת, ועד בלתי רשמי של העובדים. הוועד הכללי אינו מתפקד משום שראשי הוועד מורחקים מתפקידם בשל חקירה משטרתית. נציגות העובדים לא הגדירה סיבה לשביתה, והנהלת הרכבת מתכוונת לנקוט נגדם בכל האמצעים.

   

  מדוברות הרכבת נמסר: "הסיבה לשביתה אינה ברורה ולא הוכרז על סכסוך עבודה. מחזיק תיק התחבורה בהסתדרות העביר הלילה למנכ"ל הרכבת מסר ברור כי ההסתדרות רואה במהלך אקט פראי לא חוקי לא אחראי ואין בכוונתה של ההסתדרות לתמוך בהם".  

    

  ממידע שהגיע לידי ynet, עולה כי שלשום נערכה "ישיבת תיאום" בביתו של אחד מבכירי ועד העובדים, ובה הוחלט על נקיטת השיבושים. בוועדי העובדים מתרעמים על כך שהנהלת החברה פיטרה לאחרונה עשרות עובדים, מבלי להתייעץ עמם. בנוסף, בוועדים טוענים כי במקומם של חלק מהעובדים שפוטרו, הוחלט להביא עובדים חדשים, המקורבים להנהלת החברה - כאשר לחלקם יש רקע צבאי בלבד, בדומה לזה של מנכ"ל החברה.

   

  גורמים ברכבת הסבירו ל-ynet כי לאחרונה ניכרת תסיסה רבה בקרב עובדי הרכבת. זאת, לאחר שבדצמבר האחרון נעצרו יו"ר ועד העובדים הארצי וסגנו, בחשד לשחיתות וקבלת טובות הנאה. "מאז שהיו"ר וסגנו נעצרו, אין בעצם לעובדים מי שייצג אותם מול ההנהלה - והמנכ"ל מנצל את זה", אמר המקור.


  פורסם לראשונה 05/02/2009 00:55

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רכבת ישראל בשביתה
  צילום: אלכס קולומויסקי
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים